Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Terrazza Italia, menüsüne yeni lezzetler ekledi

Terrazza Italia, menüsüne yeni lezzetler ekledi

1.03.2022 12:45:35

İtalyan mutfağının dünyaca ünlü lezzetlerini profesyonel bir bakış açısıyla yorumlamayı sürdüren Terrazza Italia, menüsüne eklediği yeni lezzetlerle misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor. 

Her köşesinde İtalyan geleneklerini, kültür ve sanatını yansıtan, her detayı için özenle kafa yorulmuş olan Terrazza Italia baharı karşılamaya hazır. Yazın gelişini menüsüne eklediği yeni lezzetlerle kutlayan Terrazza Italia, birbirinden özel tatlarla İtalyan mutfak kültürünü yerel ve geleneksel lezzetlerle harmanlamayı sürdürüyor. 

Doğanın renk değiştirdiği, toprağın canlandığı Mart ayında, Terrazza Italia’nın menüsüne de bahar geldi. Mevsimselliği ön planda tutan Terrazza Italia’nın yeni menüsünü Boğaz manzarası eşliğinde deneyimlerken, kendinizi İtalya’da hissedebilirsiniz.

Tadı damakta kalan İtalyan lezzetleri

Chardonnay şaraplı kum midye, sarımsaklı ekmek ve limonla hazırlanan “SAUTE’ DI VONGOLE” ile midyenin doyulmaz tadını hissederken; ekşi mayalı hamur, manda sütü mozzarella, renkli şeker domatesle pesto sosa eşlik eden Grana Padano dilimleriyle tadı damaklarda kalan “PIZZETTA POMODORINI” Akdeniz  rüzgarlarını masanızda estirecek.

“POLLO AL LIMONE CON FAGIOLI ALL'UCCELLETTO E SALVIA FRITTA” favori lezzetleriniz arasına girmeye aday! Limonlu ve ballı tavuk, domates soslu adaçaylı İspir fasulye, kızarmış adaçayı ve limon sosunun kusursuz uyum oluşturuyor.

Kızarmış profiterol hamuru, pastacı kreması, portakal kabuğu şekerlemesi ve vanilyalı ‘’Crema Anglaise’’ sos ile tatlı bir mola vermeye hazırsanız sizi de “BIGNE’ FRITTI E CARAMELLATI”yi deneyimlemeniz için Terrazza Italia sizi çağırıyor.

İnsana içindeki “özü” hatırlatan ferahlık

Hem menüsü, hem dekorasyonu hem de boğaz manzarasıyla İstanbul’un yeni buluşma mekanları arasında yer alan Terrazza Italia, ev konforunda, sıcak ve samimi bir ortamda misafirlerini karşılıyor. İnsana içindeki “özü” hatırlatan ferahlığı ile dikkat çeken Terrazza Italia, misafirlerini telaşı bir süreliğine de olsa geride bırakacak sakin bir atmosferde ağırlıyor.

Sıcak ve samimi bir ortamda misafirlerini karşılayan restoran; geniş teras alanı ve boğaz manzarasıyla Zorlu Center’da Eataly’nin içerisinde misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor.  

160 kişilik kapasiteye sahip olan Terrazza Italia, Pazar - Perşembe 12:00-22:00, Cuma ve Cumartesi günleri 12:00-23:00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor. Geleneksel İtalyan mutfağının modern tekniklerle olan uyumunu Terrazza Italia’da keşfetmek için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.