Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Kirpi, yurt dışına açılma hazırlığında…

Kirpi, yurt dışına açılma hazırlığında…

22.06.2022 16:48:36

Hızla büyüyen ve kendi müdavimlerini yaratan İstanbul’un beğenilen zincir restoranlarından Kirpi, yurt dışına ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerine açılmanın hazırlıkları içinde…

Son olarak İstanbul Galataport’ta misafirleriyle buluşan Kirpi-Lestat Gıda AŞ Marka Müdürü Aybike Taşkın, genişlemelerine markanın kalitesine uyacak yerlerde devam etmek üzere İstinye Park AVM, Zorlu AVM, Haliç Port gibi ile yerlerle görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

Galataport, Suadiye, Koşuyolu, Erenköy, Akasya AVM, Buyaka AVM olmak üzere İstanbul’un sevilen buluşma noktalarında hizmet verdiklerini hatırlatan Aybike Taşkın, şu bilgileri verdi: “20 yıllık bir firmayız. Yurt dışından ve ülkemizin çeşitli şehirlerinden teklifler almaktan dolayı çok mutluyuz. İnce eleyip, sık dokuyoruz. Kalitemizi koruyarak büyümeyi amaçlıyoruz. Şimdiye kadar üç yılda bir gibi şube açarken vites büyüttük. Bize yakışacağına inandığımız her yerde misafirlerimizle buluşabiliriz. İzmir ve Çeşme, Aydın gibi çevresini de odağımıza aldık.”

Standardı yüksekte tutarak büyüyor

Kirpi’nin tüm şubelerinde aynı yüksek standart ve kalite mevcut. Tüm şubelerinde raflardan tabağa kadar en ince detayına kadar standart koruma kontrolleri yürütülüyor. Fiyat, menü, dekorasyon tarzı gibi tüm unsurları standart tuttuklarını açıklayan Aybike Taşkın, “Kirpi’de hizmet içi eğitim son derece önemlidir. Tüm şubelerimizdeki eğitimleri aynı anda veriyoruz” dedi. 

Çok çeşitli mutfak sunan Kirpi, tariflerini ve tabak sunumlarını birçok farklı ülkenin veya bölgenin ürünlerinden faydalanarak misafirleri için özel olarak yaratıyor. Şarap kavı, kokteyl, bira gibi alkol ve kahve seçenekleri de geniş olarak yer alıyor. 

Sabah 9’da başlayıp gece saatlerine uzanan yoğun bir işleyiş var. Sabah kahvaltısıyla güne uyanan mekân öğlen yemeği, akşam yemeği, ara atıştırmalıklar, kahve molası, gece içkisi v.b. için gelen misafirleriyle capcanlı bir görünüme sahip. Kirpi’nin bir özelliği de kendi işinin sahibi, Beyaz yakalı, öğrenci, genç, belli bir yaşın üstü gibi birçok kesimi buluşturan favori mekân olması.

Paylaşmak güzeldir 

“Paylaşmak güzeldir” sloganıyla paylaşımlı tabaklar yapan Kirpi’nin bu uygulaması büyük ilgi görüyor. Kahvaltıların da vazgeçilmez mekânı olan Kirpi, iddiasını bol ve geniş çeşit, taptaze, doğal ve özenle seçilmiş ürünlerden alıyor. Halden gelen taze sebze ve meyveler kullanılıyor. Acuka, pişi, reçel ve börek çeşitleri gibi birçok ürün Kirpi’nin kendi imalatı. Servisten hemen önce doğranıp, hazırlanan salatalar, pişirilen börekler taptaze servis ediliyor.

Kadın gücüne inanıyor

Kadın gücünün ekonomiye katılmasına önem veren Kirpi’de kadın çalışanlar yönetim, mutfak, servis gibi tüm bölümlerde yer alıyor. “Markanın dokusu olarak kadın firmasıyız. Konseptimize feminen dokunuşlar hâkim. Estetik bir ruhumuz var. Kadınlarla çalışmayı çok seviyoruz. Kadın kadına grupların çokça tercih ettiği, kendilerini rahat hissettikleri bir mekânız” diyen Aybike Taşkın, çok okuyan, çok gezen ve dolayısıyla çok öğrenen bir ekip olduklarını, kurum olarak çalışanlarını yurt dışına Roma, Barselona, Lübnan gibi gastronomisiyle öne çıkan şehirlerine götürdüklerini belirtti.