Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Turizmde farklı bir konsept! Bozburun'un 'tatil evi': Four Holiday

Turizmde farklı bir konsept! Bozburun'un 'tatil evi': Four Holiday

21.06.2022 22:37:24

Değişen tatil anlayışı ve alışkanlıkları, konaklamadan beslenmeye, yolculuktan eğlenceye kadar birçok alanda farklı konseptte seçenekler yaratıyor. Özgünlüğü ile fark yaratanlar ise günümüzün tercih edilenleri arasında ilk sıralara yerleşiyor. Sıra dışı konsepti ile Bozburun’da bulunan Four Holiday de bunlardan biri…  

Fevziye SALAŞ 

Her şey gibi tatil beklentileri de değişiyor. Eski alışkanlıklar yerini farklı deneyimler sunan, klasik bir tatil anlayışından öte ihtiyaca özel seçeneklere bırakıyor. Doğal güzelliği ile Bozburun’un büyüleyici manzarasına hakim olan Four Holiday de bu özel seçenekler arasında yerini aldı. 

Four Holiday’in İşletme Sahibi Uğur Zeren uzun yıllardır sektörün içinde yer alan, yılların getirmiş olduğu deneyim ve vizyon ile hareket eden bir isim… Sağlıklı yaşam, yemek alışkanlıkları, bireysel beslenme, özel çalışma alanı ihtiyacı gibi konuların artık daha fazla ön planda olduğuna dikkat çeken Zeren, tüm bu ihtiyaçlardan hareketle konumu ile de oldukça ilgi gören bu lokasyonda Four Holiday projesini hayata geçirdiklerini belirtiyor.  

“Otel işletmecisi özeniyle bir ev işletmesi yapmaya karar verdiğimiz günlerde Bozburun Marina’nın hemen üzerinde denize sıfır bir bina kiraladık. Eve girdiğim anda ilk hissettiğim; sanki pencerelerden muhteşem bir manzara tablosuna bakıyordum, ama gerçekti. Yelkenliler balkonun önünden geçiyor ve muhteşem bir gün batıyordu” sözleri ile Four Holiday’in hikayesini anlatmaya başlayan Zeren, hızlıca işe koyulmalarında manzaranın büyüleyiciliğinin etkisine vurgu yapıyor.  

Tempodan dinginliğe… 

“Evlerin dekorasyonunda doğanın yaşam enerjisini evlerin içine taşımaya özen gösterdik”lerini belirten Zeren, konukların zamanlarını ferah bir ortamda keyifle geçirmeleri için her detayı düşündüklerini ifade ediyor.  

Four Holiday’in girişi her biri bağımsız olarak, ortak kullanılan küçük bir holden gerçekleştiriliyor. Konuklar evlerine girmeden önce burada, evler ve bölge hakkında bilgi alırken bir yandan da “hoş geldin drink'i" yudumluyorlar. Küçük sohbetlerin de edilebileceği bu alanda ücretsiz kullanıma sunulan; sağlıklı sular, Türk ve filtre kahve makinesi, mikro dalga fırın ve çamaşır makinesi gibi hizmetler mevcut.  

Minimalist ve modern dekorasyonu ile dikkat çeken Four Holiday evleri, farklı özellikleriyle; WE, WILL, ROCK ve YOU isimlerini taşıyor. Dekorasyonlar birbirinden farklı olmasına rağmen hepsinde de büyük yapraklı yeşil bitkiler, doğal ahşap ağırlıklı mobilyalar ve mekâna şıklık taşıyan dekoratif malzemeler kullanılmış. 

Tatilde de olsa çalışmak zorunda olan misafirler için küçük bir çalışma masası, deniz manzaralı balkonun keyfini çıkarmak için rahat balkon mobilyaları; şehir hayatının yoğun temposundan uzakta dingin bir tatil yaşamaya olanak sağlıyor.    

Zeren ve ailesi de bu bölgede yaşıyor, bölgeye de oldukça hâkim; “Bozburun’da tatilcilerden en çok duyduğumuz; Nerede ne yiyelim ne içelim? Nereyi gezelim? gibi sorular oluyor. Bölgeyi bilen birisinden bu soruların cevabını almak tatilciler için çok kıymetli. Biz uzun zamandır burada yaşadığımız için kendimizi buranın yerlisi gibi hissediyoruz. Yeni gelen konuklarımıza bu konuda yardımcı olmak için odalara koyduğumuz küçük dergiler hazırladık. Doğru bilgilerin ve yönlendirmelerin olduğu bu dergilerde zamanlarını dolu ve kaliteli geçirmeleri için konuklarımıza önerilerde bulunuyoruz.”  

“Küçük atölyelerle ruhumuzu beslemek istiyoruz” 

Four Holiday’de klasik otellerdeki gibi günlük oda temizlik hizmeti yok. Ancak isteyenler için temizlikçi, çamaşırhane, eve yemek, tekne rezervasyonu gibi ihtiyaç duyulan hizmetlerde gerekli yönlendirmeler yapılıyor.  

Bu evlere apart demek pek mümkün değil. Uğur Zeren, “tatil evi” demenin en doğrusu olduğunu söylüyor ve ilk kez bu sezon hizmet vermeye başlayan Four Holiday konseptini daha da geliştirmek için çalışmalarının devam ettiğini belirtiyor, “Hizmetin içine, özel menüler eklemek istiyoruz. Haftalık vegan, vejetaryen ve detoks menüler oluşturup, bahar ve kış aylarında küçük bir ‘sağlıklı yaşam tatili’ yaratmak ve küçük atölyelerle ruhumuzu beslemek istiyoruz. Çünkü Bozburun, insanı içine çekiyor, denizden gözlerinizi alamıyorsunuz. Bu enerjiyi şimdilik dört adet olan evlerimizde konaklayacak konuklarımızla beraber yaşamak istiyoruz.”  

Aradığınız tatil, bedeniniz kadar ruhunuzu dinlendirmekse ve bunu klasik tatil anlayışının dışında yapmak istiyorsanız rotanızı Bozburun Four Holiday’e çevirebilirsiniz.