Hotel Caeli, Bağ Bozumu'na davet ediyor!

Hotel Caeli, Bağ Bozumu'na davet ediyor!

24.08.2023 13:15:35

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yer alan ödüllü lüks bağ & sanat oteli Hotel Caeli, 18 Ağustos–14 Ekim tarihleri arasında tüm konuklarını “Bağ Bozumu” döneminin keyfini çıkarmaya ve eşsiz bir deneyim yaşamaya davet ediyor!

2018 yılından itibaren 6 senedir ardarda ‘‘Tripadvisor Traveller’s Choice – Mükemmellik Ödülü‘‘ ne layık görülen Hotel Caeli nin kalbinde bulunduğu Porta Caeli Bağları’nın göz alabildiğince uzanan yeşil ve nefes kesici ortamında, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinin doğa içerisindeki huzurlu sessizliğinde, Hotel Caeli ’nin kendi organik ürünleriyle konuklarına sunduğu lezzetlerle unutulmaz bir gastronomi ve degüstasyon yolculuğuna hazır olun! Caeli Winery‘nin özel dikim yöntemiyle yetiştirdiği üzümlerin toplanmaya başlanacağı, 18 Ağustos - 14 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan bu büyülü dönemde konuklar üzümün bağlardan kadehe olan yolculuğuna tanık olma şansını elde ediyor. 

Bağ bozumu dönemi sürecinde tüm otel konukları, 170 hektarlık bir alandan oluşan ve dünyanın en büyük 1x1 metre dikim sıklığındaki üzüm bağları olma özelliğini taşıyan bağları uzmanların eşliğinde keşfedecek, bağ bozumu ritüellerini tüm detaylarıyla yaşayacak. 12.500 m2 alana kurulu Türkiye’nin en modern şaraphanesi olan Caeli Şaraphanesi’ni ziyaret edebilecek ve enfes Caeli ürünlerini deneyimleme fırsatını elde edecekler. Büyüleyici bağ ve gölet manzaraları eşliğinde şaraplarını yudumlamanın yanı sıra konuklar Caeli Çiftliği ve Caeli Ekolojik Bahçesi’nin organik ürünleriyle hazırlanan birbirinden lezzetli yemeklerle damaklarını şenlendirecek, dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini de görme şansına sahip olacaklar.

Lüks bağ ve sanat oteli kategorisinde yer alan Hotel Caeli; kendi bağlarında yetiştirdiği kaliteli üzümlerinden elde edilerek hazırlanmış şarapları, etkileyici SPA Caeli by Caudalie tesisleri, özenle seçilmiş çağdaş sanat koleksiyonu ve gurme mutfağıyla tüm duyulara hitap eden benzersiz bir deneyim yaşamaları için tüm konuklarını bağ bozumuna bekliyor.