Divan’dan Sevgililer Günü'nde ‘Aşk için Aşkla’

Divan’dan Sevgililer Günü'nde ‘Aşk için Aşkla’

7.02.2022 18:11:19

Divan Grubu, 14 Şubat Sevgililer Günü için “Aşk İçin Aşkla” mottosundan hareketle konaklamadan yeme içmeye tüm hizmet alanlarında çiftlere birden çok seçenek sunuyor.  Sevgililer Günü için sahiplendiği tutku vurgusu ile Divan, çiftlere hafızalardan silinmeyecek anılar yaşatmayı vadediyor. 

Divan Grubu, Sevgililer Günü’nü tüm birimlerinde “Aşk İçin Aşkla” mottosundan yola çıkarak hazırladığı sürprizlerle kutluyor. Divan otellerinde konaklamayı tercih eden çiftlere, Divan Restoranlarında baş başa keyifli bir yemekte bir arada olmayı dileyenlere ve pastane ürünlerini sevdiklerine armağan etmek isteyenlere “Aşk tutkudur, bazen ihtiyacın olan tek şey o’dur” diyor.

Divan Restoranlarında Sevgililer Günü’ne özel hazırlanan Divan Şeflerinin imza tatlarından oluşan menüde, başlangıçta japon turpu, salatalık turşusu, misket limon jölesi ve soya sosu ile hazırlanan Somon Glavlax, ara sıcakta Stracciatella peyniri, kıtır fesleğen, pesto ve kiraz domates sosu ile servis edilen Ricotta Peynirli ve Ispanaklı Ravioli keyifli bir deneyim sunuyor. Menüde farklı damak tatlarına hitap eden ana yemekte ise; ballı hardal ve tereyağlı sakız kabağı spagetti, bezelye püresi ve pazı yaprakları ile sunulan “Ağır Ateşte Pişirilmiş Dana Yanağı” ya da safranlı rezene konfi, susam yağında marine edilmiş Çin lahanası ve karides bisque sos ile hazırlanan “Fırınlanmış Levrek”, çiftlerin seçimine sunuluyor. Hafızalardan silinmeyecek bir tatlı ile yemeği sonlandırmak isteyenler için ise gül yaprakları, kavrulmuş Antepfıstığı ile servis edilen Karışık Orman Meyveli Cheesecake, menünün finaline yakışır bir tatlı… 

Divan Pastaneleri’nin çiftlerin kutlamalarını tatlandırmak için 14 Şubat’a özel hazırladığı çikolata kutuları ve pastalar ise tatlıya hayır diyemeyenler için şık bir alternatif sunuyor. Divan Pastaneleri, Aşk Paylaşmaktır vurgusuyla hazırladığı özel seti ile Tohum Otizm Vakfına bağışta bulunuyor.

Maromi By Divan’da Uzak Doğu esintileri 

Divan İstanbul’un içinde yer alan Maromi By Divan’da çiftler için iki farklı deneyim yaşama fırsatı sunuluyor. 12 Şubat’ta çiftlere özel sunulan Sushi Workshop etkinliğinin yanı sıra dileyen misafirler 14 Şubat’ta canlı müzik eşliğinde Japon mutfağının keyfini çıkarabilecek. 

12 Şubat’ta Maromi By Divan‘da gerçekleşecek sushi workshop’unda;  sushi pirinci hazırlama, sushi roll yapım teknikleri, maki roll, nigari hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler ve sushi sunumu gibi eğitimler yer alıyor. Çiftlere özel hazırlanan program iki kişi için 750 TL’den satışa sunuluyor. Japon mutfağını tercih etmeyenleri de unutmayan Divan İstanbul, Divan Pub içerisinde özel Sevgililer Günü menüsünü sunacak.