Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Bursa’nın ilk gıda dostu oteli: Almira Hotel

Bursa’nın ilk gıda dostu oteli: Almira Hotel

9.02.2022 10:51:20

Almira Hotel, Bursa’nın ilk Turuncu Bayrak sahibi oteli unvanıyla misafirlerini özenle ağırlamaya devam ediyor. Turuncu Bayrak’ın “Afiyet olsun israf olmasın” mottosuyla yola çıkarak gıda israfının önlenmesine karşı çalışmalar sürdüren otel, oluşturduğu Turuncu Bayrak Uygulama Ekibi ile tüm personeline düzenli eğitimler veriyor.

Uzun yıllardır sürdürülebilirlik anlayışıyla hizmet veren Almira Hotel, benimsediği ilkeler doğrultusunda gıdaya saygılı bir toplum oluşturulmasına katkıda bulunmak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak ve doğal kaynakları korumak için çalışmalarını sürdürüyor. Almira Hotel, gıda israfı konusundaki duyarlılığını Turuncu Bayrak ile tescilliyor. Turuncu Bayrak; işletmelerde gıdaların tüketilmeden çöpe gitmesini engellemek, bu konuda farkındalık yaratmak ve sorunlara çözüm sunmak için geliştirilen kapsamlı bir sistem bütünüdür. Bursa’nın ilk ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi Belgesi’ne sahip olan otel, ekibinde yer alan Kalite Yönetim Uzmanı ile çalışmalarını geliştiriyor. Turuncu Bayrak’ın “Afiyet olsun israf olmasın” mottosuyla yola çıkarak gıda israfının önlenmesine karşı çalışmalar sürdüren otel, oluşturduğu Turuncu Bayrak Uygulama Ekibi ile tüm personeline düzenli eğitimler veriyor.

Atıksız mutfak için ideal reçeteler

Executive Chef Necmettin Baştürk ve ekibinin sunduğu lezzetleriyle adından söz ettiren Almira Hotel, yiyecek içecek hazırlıklarında ideal reçetelerin kullanılması, doğru pişirme yöntemlerinin uygulanması ve satın almada gıda israfını önleyecek tedbirlerin alınmasıyla sektöründe örnek teşkil ediyor. Tariflerini mevsim meyve ve sebzeleriyle hazırlamaya özen gösteren mutfak ekibi, kişi sayısına ve misafir profiline uygun porsiyonlarla hassasiyetini ortaya koyuyor.