Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, I. Food Fest Antalya'da konuştu

TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, I. Food Fest Antalya'da konuştu

24.09.2022 10:21:53

I. Food Fest Antalya kapsamında düzenlenen "STK'ların Sürdürülebilir Turizm ve Gastronomi Politikaları" konulu panelde konuşan TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı endüstriyel mutfak sektörü hakkında bilgiler verdi.

Bu yıl ilki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen I. Food Fest Antalya; yerli-yabancı şefler, gastronomi profesyonelleri, Türkiye’nin önemli yatırımcıları ve gurmelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası basın mensuplarının katılımıyla kapılarını açtı. 

Açılış töreninin ardından düzenlenen çeşitli etkinliklerle gün boyu ilgi gören I. Food Fest Antalya kapsamında pek çok panel de düzenlendi. "STK'ların Sürdürülebilir Turizm ve Gastronomi Politikaları" konulu panel de yoğun ilgi gördü. Panele Alp Özel (ATSO Meclis Üyesi), Güçlü Kaplangı (TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı), Melih Şahinöz (ETÜDER Yönetim Kurulu Başkanı), Kaan Kavaloğlu (AKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) ve Zeki Özen (AGYİD Yönetim Kurulu Başkanı) konuşmacı olarak katıldı.

Evimizin dışında yemek yediğimiz kafe, restoran, hastane, otel veya okul kantini gibi hemen her yerde kullanılan cihazların endüstriyel mutfak üretimini içerdiğini söyleyerek sözlerine başlayan TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı endüstriyel mutfak sektörü, turizm endüstrisi içindeki önemi ve sektörün ihracat tarafındaki gücünü de gösteren bilgiler verdi.