Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Kahvenin yol haritası zirvede masaya yatırılıyor

Kahvenin yol haritası zirvede masaya yatırılıyor

2.09.2023 13:30:53

16-17 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ‘Kahve Zirvesi 2023’te, kahveye dair her şey masaya yatırılacak.

Güncel bilgiler, stratejiler, öneriler ve yol haritalarının konuşulacağı zirvede aynı zamanda stantlarda kahveye ilişkin en son teknolojik gelişmeler, makine ve ekipmanlar görülebilecek. Dünyanın dört bir tarafından gelen kaliteli kahveleri tadımlama imkanı sunulacak zirvede katılımcıların stantlarda hedef kitleleri ile direkt görüşme ve iletişim ağlarını genişletme, yeni pazarlar edinme şansı olacak. Medya sponsorluğunu Storybox.co’nun YouTube kanalı Gurmoss’un üstlendiği zirvede, 12 ayrı oturumda 60 konuşmacı sektör hakkındaki son bilgileri paylaşacak.

Zirvede yeni iş fırsatları

Zirve kapsamında büyük ödüllü ‘Latte ArtYarışması’ da düzenlenecek. 2022 Latte Art Dünya Şampiyonu Carmen Clamente, hem jüride yer alacak hem de özel gösterim gerçekleştirecek. Şerif Başaran, Cenk Girginol, Deniz Düzgün, Koray Eroğlu, Naim Koca ve Tuğba Munzur’un jüri üyesi olduğu yarışmada, 2 gün süresince 40 seçkin yarışmacı sanatlarını sergileme olanağı bulacak. Franchising vermek isteyen kafeler ile franchising almak isteyen yatırımcılara da buluşma olanağı sağlayan zirvede Barista Club ise barista arayan kafeler ile iş arayan baristaları bir araya getirecek. Workshopalanında yaratıcı, bilgilendirici workshop'lar ve atölyeler de meraklıları ile buluşacak. Zirve boyunca ‘Safranbolu Kahve Müzesi’nin en önemli eserleri, müzeye tahsisedilen özel bölümde sergilenecek.

Konusunda uzman 60 konuşmacının yer alacağı 12 oturum şu başlıklarda oluşuyor:

-Dünya kahveleri ve Türkiye’de yeşil çekirdek kullanımı

-Kafelerde fark yaratarak rekabetin önüne geçmek

-Gelişen soğuk kahve pazarı

-Kahve kavurma makineleri

-Yeme-içme sektöründe kahvenin yeri

-Kahvede global marka yaratmak

-Kahve makineleri

-Tüketici tercihlerindeki değişim ve kahvede yeni trendler, yeni konseptler

-Türk kahvesinin çeşitlenme ve yayılma stratejileri

-Kahvedesu kullanımı nasıl olmalı?

-Büyümestratejileri, şubeleşme ve franchising

-Patisserie/ Kahve yanı lezzetler; Patisserie’de değişen kriterler ve yeni tercihler

Kahve Zirvesi ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki linkte ulaşabilirsiniz:

https://kahvezirvesi.com