Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
IBATECH renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor

IBATECH renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor

12.03.2022 10:08:13

Birbirinden farklı tasarımlara sahip ürünlerin yer aldığı 13. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı (IBAKTECH), renkli görüntülere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

13. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı (IBAKTECH), 10-13 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi İFM’ de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Ödüllü pasta tasarımları dikkat çekiyor 

Fuar kapsamında, rengarenk farklı tasarımlarıyla tatlılar, pastalar ve şekerlemeler ziyaretçilerin beğenisine sunulmaya devam ediyor. Çeşitli renk skalasına sahip yenilebilir kumaşlardan yapılmış danteller ve elbiselere oldukça yoğun ilgi gösteriliyor. Ayrıca, fuarda yer alan şeker hamurundan ve yenilebilir malzemelerden yapılmış, yurt dışı ödüllü pastaların tüm dünyaya ihracatı sağlanıyor. 

Aynı zamanda, Metaverse food ile sektörün yeni teknolojilerle nasıl değişimler yaşayacağı yapılan sunumlarla gösteriliyor. 

Probiyotik makinasında yapay zeka teknolojisi  

Unlu mamüller sektöründe ilk ve yeni probiyotik fermentem sıvı maya makinası ekonomik ve kullanımı kolay artizan maya üretiyor. Probiyotik makinası 5-6 saat gibi kısa sürede mayayı hazır hale getiriyor. Yapay zekaya sahip olan makina otomatik olarak belirlenen suyu kendisine alarak, ilave edilen unla beraber istenilen kg da maya oluşturabiliyor.

“Ekmek Atlası” ilk kez bu fuarda  

Türkiye'de bir ilk olan; Türkiye ekmek atlası, tarım tarihi ve Türkiye ata tohumu atlası ziyaretçilere ilk kez bu fuarda tanıtıldı. 

“Tarım Gelecekte” söyleşilerinde; Gazeteci Fatih Altaylı; Şefler; Sedef İybar, Aylin Yazıcıoğlu, Umut Karakuş, Ressam Prof. Dr. Hüsamettin Koçan gibi farklı alanlarda alanında uzman ve ünlü isimlerle sohbetler gerçekleştiriliyor.