Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Okanlı öğrenciler endüstriyel mutfağı bu yıl da TUSİD ile öğrenecek

Okanlı öğrenciler endüstriyel mutfağı bu yıl da TUSİD ile öğrenecek

7.03.2023 12:18:03

İki yıl önce başlayan TUSİD ve Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Eğitim İşbirliği 2022-2023 öğretim yılı Bahar döneminde de devam edecek.

TUSİD ve Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü arasında iş birliği devam ediyor. 2022-2023 Eğitim & Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde “TUSİD ile Endüstriyel Mutfak Teknolojileri” dersi TUSİD üyelerinin katkılarıyla devam edecek.

TUSİD'in koordinatörlüğünde düzenlenen dersi Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Başkanı İlkay Gök ve Gastronomi Bölümü Eğitmeni Şef Hakan Atakan eşliğinde ve Burcu Günsel Yılgal yönetiminde gerçekleştiriliyor. Ders, seçmeli ders olarak sistemde yer alırken; Gastronomi ve Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından seçilebiliyor.

TUSİD üyeleri katılım gösterebiliyor

Derslere TUSİD üyeleri; program akışı içinde dersler ile ilintili olmak kaydı ile (hazırlık ekipmanları, pişirme ekipmanları, soğutma ekipmanları vb.) katılabilecek, ürünler hakkında bilgi verebilecek, öğrenciler ile tecrübelerini paylaşabilecekler. 14 Haftalık ders programında, 3 veya 4 adet tesis gezisi yapılırken tesis gezileri TUSİD üyesi olan iş yerlerine gerçekleştirilecek.

Program 24 Şubat 2023 tarihinde başlarken Nisan 2023 ayı başlangıcına kadar YÖK kararı ile dersler online olarak yapılacak. Sonrasında ise dersler; her hafta Cuma günleri Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsünde 09.30-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Programın ilk dersi TUSİD'in tanıtımına ayrılacak.

Bu işbirliği içerisinde; detaylı konu anlatımları ile yer almak isteyen ve tesis gezilerinde tesislerini öğrencilere açabilecek TUSİD üyeleri tusid@tusid.org.tr mail adresi üzerinden dernek yönetimine bilgi verebilirler.