İnoksan A1
BONNA A2
Öztiryakiler
Beta Gıda, Geleneksel Beta Yeni Han İftar Yemeğinde iş ortakları ile bir araya geldi

Beta Gıda, Geleneksel Beta Yeni Han İftar Yemeğinde iş ortakları ile bir araya geldi

15.03.2024 10:20:53

Türkiye’nin yenilikçi çay markası Beta Gıda, İstanbul tarihinin en önemli miraslarından olan Beta Yeni Han’da düzenlediği geleneksel iftar organizasyonunda iş ortaklarıyla bir araya geldi. Kanun dinletisi ile başlayan organizasyonda; semazen gösterisinin yanı sıra Türk kahvesi seremonisi de gerçekleştirildi. 

Beta Gıda; iş ortakları ve seçkin davetlileri ile Beta Yeni Han’da düzenlediği iftar sofrasında bir araya geldi. 17. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen İstanbul'un kalbinde yer alan ve kahvenin ilk kavrulduğu fırına ev sahipliği yapan handa, misafirlerine eşsiz bir deneyim sunan Beta Gıda, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı Zadegan İftar menüsü ve “Kahve Seremonisi” ile keyifli bir iftar organizasyonu gerçekleştirdi.  

Kahvenin tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Beta Yeni Han’da kanun nağmeleriyle başlayan iftar organizasyonu, semazen gösterisi ile manevi bir atmosfer oluşturdu. İftar açılışı ile devam eden organizasyon, Osmanlı Saray protokolünde yer alan Türk Kahvesi törenine hitaben gerçekleştirilen “Kahve Seremonisi” ile sona erdi.