Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı gastronomi öğrencilerine seminer verdi

TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı gastronomi öğrencilerine seminer verdi

23.12.2022 11:31:25

TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Güçlü Kaplangı, Okan Üniversitesi öğrencilerine verdiği seminerde endüstriyel mutfak sektörünü anlattı.

Okan Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Güçlü Kaplangı’yı ağırladı. Kaplangı, endüstriyel mutfağın gastronomideki önemini Okan Üniversitesi öğrencilerine anlattı. Sektörün dünden bugüne gelişimini rakamlarla ortaya koyan TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, endüstriyel mutfak sektörünün gastronomi öğrencilerinin mutfak dışında çalışabileceği önemli sektörlerden biri olduğunun altını çizdi.

Çok uzun zamandır Gastronomi Bölümü mezunlarının sadece mutfakta şef değil, yiyecek-içecek sektörünün pek çok alanında çalışması gerektiğini özellikle söylediklerini ifade eden Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. İlkay Gök, "Bu anlamda Güçlü Bey'in öğrencilerimizle bir araya gelip sanayideki büyümeyi ve istihdam fırsatlarını anlatması bizleri mutlu etti. Seminerde Güçlü Bey'den bu fırsatları duymak ve endüstriyel mutfak üreticilerinin dünya sıralamasında önemli bir yeri olduğunu öğrenmekten mutlu olduk" dedi.