Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Klematis, robotik üretimle dünya standartlarında

Klematis, robotik üretimle dünya standartlarında

5.09.2021 23:14:53

Gıda endüstrisine taze bir soluk kazandırmak için 2016 yılında son teknoloji yatırımlarla üretime başlayan Klematis, ürün gamındaki paslanmaz kazan, spiral ve bıçakları, robotik ekipmanlarla dünya standartlarında üretiyor.  

İleri teknoloji yatırımlarıyla kurduğu tesislerinde 2016 yılında, hamur yoğurma makineleri başta olmak üzere paslanmaz kazan, spiral karıştırıcı ve farklı ekipmanlar üretmek için faaliyete başlayan Klematis, fayda değer ve yenilikçi yaklaşımlarıyla dikkat çekiyor.

Firma, ekmek makineleri sektöründe hamur yoğurma mikserlerinde kullanılan kazan, spiral karıştırıcı ve tamamlayıcı diğer ekipmanları set halinde üreterek adından Türkiye’de tek, dünyada ise ilk birkaç büyük üreticiden biri olarak bahsettiriyor. 

Robotik, sürdürülebilir, faydacı üretimi temel alıyor

Sahip olduğu ileri teknoloji üretimle müşterilerine özel çözümler sunan Klematis, üst düzey kalite ilkesi ile uluslararası rekabette konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Robotik üretim ekipmanları ile sürdürebilir üretim standartlarını yakalayan firma, bu uğurda, tamamı yerli sermaye yapılanması ile Türk gıda ekipmanları endüstrisinin dünyadaki temsilcisi olmaya odaklanıyor.

İthalata dayalı üretimin önüne geçiyor 

Müşteri memnuniyetini, kalite odaklı yaklaşımı, yenilikçi bakış açısını baştan sona tüm üretim süreçlerine temellendiren Klematis, yatırımlarını da bu çerçevede gerçekleştiriyor.

“Temel ilkelerimizle birlikte bizi güçlü ve tercih edilebilir kılan noktalardan biri, yerli imalatçı müşterilerimize sağladığımız faydalar” diyen şirket yetkilileri, yerli imalatçıların ithalata dayalı üretim zorunluluğunu ortadan kaldırarak, hızlı teslimat süreci ile stok, ithalat, maliyet ve operasyon süreçlerini de minimum seviyeye indiriyor.