İnoksan A1
BONNA A2
Öztiryakiler
Bilgeinox yatırımlarını ve üretim kapasitesini artırıyor

Bilgeinox yatırımlarını ve üretim kapasitesini artırıyor

21.06.2022 23:03:17

Gerek yerli gerek yabancı birçok markanın çözüm ortağı, tasarımcısı ve tedarikçisi olan Bilgeinox, sürdürülebilirlik anlayışı ile sektöre yön vermeye devam ediyor. Marka yeni yatırımları ile üretim kapasitesini yüzde 50 artırarak, termin tarihlerini iyileştirmek ve ihracat oranını yükseltmeyi hedefliyor.  

70 yılı aşkın süredir teknolojik olanakları, donanımlı kadrosu, tasarım ve üretim becerisi ile endüstriyel mutfak sektörünün önemli oyuncularından olan Bilgeinox, yüzde 100 tüketici güvenliği ve hijyen bilinci ile çalışmalarına devam ediyor. Sektörde yenilikçi müşteri ve kalite odaklı olmanın yanı sıra çevre değerlerini de dikkate alarak üretimlerini gerçekleştiren firma, yeni yatırımları ile daha da büyüyor.  

Yüksek kalite, az deformasyon 

400 ton çelik işleme 3 adet CNC makine kalıp işleme atölyelerinin olduğunu belirten Bilgeinox Satış ve Pazarlama Direktörü Ahmet Bilge, yeni Derin Çekme Paslanmaz Çelik Parlak Tavlama Fırını ile üretimlerinin daha da artacağına dikkat çekiyor.  

Bu fırının, derin çekme paslanmaz çelik iş parçasının ara tavlama işlemine tabi tutulması için uygun bir fırın olduğunu belirten Bilge, “İş parçasının bir konveyör bant üzerinde ön ısıtma, ısıtma, yüksek sıcaklık ve soğutma bölgelerinden geçirilerek hafifletildiği sürekli bir üretim hattı oluşturuyor. Tüm bu süreç koruyucu bir atmosferde gerçekleştiriliyor. Bu fırında işlenen ürünler yüksek bir kaliteye sahip olmakla birlikte az miktarda deformasyona uğruyor; seri üretime uygun bir yüzey parlaklığına kavuşuyor. 600 mm yüksekliğe kadar ürünler tavlanabiliyor” diyor.  

“Dünya şirketi olma yolunda ilerliyoruz”  

Bilgeinox’un, artarak yükselen ihracatı ve yarattığı katma değerle ülke ekonomisine katkı sağladıklarını ve sektördeki yeni trend ve gelişmeleri yakından takip ederek geleceğe yönelik belirledikleri politika ve stratejilerle dünya şirketi olma yolunda ilerlediklerinin altını çizen Bilge bu yatırımları, “Bilgeinox olarak yatırımlarımız konusunda 2020 yılında çeşitli kalıplar makine ve teçhizat olmak üzere GES yatırımı dahil iki yeni tünel tipi yıkama makinası yatırımı gerçekleştirdik. 2021 yılı için yatırım planına aldığımız çatı tipi güneş enerjisi sistemi, yeni büyük tip tavlama fırını ve IT sisteminin yenilenmesi yatırımları 2021 yılının ilk çeyreği itibarıyla tamamlandı. Güneş enerjisi yatırımı ile tükettiğimiz enerjinin yüzde 34’ünü GES santralinden tedarik ediyoruz. Bu kapsamda yılda 954 ton karbondioksit emisyonu tasarruf sağlayarak çevre değerleri politikamız gereği karbon ayak izimizde önemli bir verimlilik sağlıyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımızla yeni yatımlar yaparak gelecekte üretim hatlarımızı yurt dışına taşıyarak ve yurt dışında da fark yaratacak yatırımlarla bir dünya markası olmayı hedefliyoruz” şeklinde açıklıyor.  

Bilge, “Uluslararası bilgi birikimlerini farklı iş alanları ve müşterilerde kullanarak, ürün çeşitliliği ile sektöre yön veriyoruz” diyor.