Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Kafe ve restoranlar, soğuklarda müşterilerine yaz konforu sunmaya hazırlanıyor

Kafe ve restoranlar, soğuklarda müşterilerine yaz konforu sunmaya hazırlanıyor

29.08.2023 10:32:17

Kafe ve restoranlarda konfor denilince akla gelen ilk kriterlerden biri ısıtma oluyor. Özellikle soğuk havalarda kafe ve restoranların açık alanlarında yaz konforu yaşatan işletmeler, müşterilerine harika bir deneyim sunuyor.

“Soğuk havalarda kafe ve restoranların açık alanlarını doğru bir şekilde ısıtmak hem mekânda geçirilen sürenin uzamasını hem de daha keyifli olmasını sağlıyor” diyen Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, kafe ve restoran işletmecilerini doğru cihaz seçimi konusunda uyardı:

“Yaz bitiyor. Kafe ve restoran işletmecileri, mekânlarının açık alanlarını soğuk havalara hazırlıyor. İşletmelerin kışa hazırlık sürecinde doğru ısıtma sistemi seçimi yapabilmeleri için öncelikli olarak, mühendislik altyapısı güçlü olan, ücretsiz keşif ve projelendirme hizmeti sunan firmaları tercih etmeleri gerekiyor. Cihaz tercihinde ki kriterleri ise; konfor, hız, dayanım ve tasarruf olmalı.

Çukurova ısı olarak, kafe ve restoran işletmecilerine alanında uzman mühendislerimiz ile ücretsiz keşif ve projelendirme hizmeti sunuyoruz. Açık alanların ısıtmasında ise; Silversun Evo borulu radyant ısıtıcılar, Goldsun Elite seramik plakalı radyant ısıtıcılar veya Goldsun Supra Plus ve Goldsun Aqua elektrikli ısıtıcılarımız ile mekânlara değer katıyoruz.

Yüzde 40’a varan enerji tasarrufu

Estetik ve kullanışlı tasarıma sahip Goldsun Elite seramik plakalı radyant ısıtıcıların üç kademeli yakma sistemi ile kafe ve restoranlarda istenen konfor şartları kolayca sağlanıyor.

Dış kasası 600 derece sıcaklığa, ön yüzeyindeki ızgara ve ısı kalkanı ise 1000 derece sıcaklığa dayanıklı olarak geliştirilen Goldsun Elite serisi seramik plakalı radyant ısıtıcılar, açık alanlarda uzun yıllar güvenli çalışma avantajı sunuyor.

Piyasadaki birçok radyant ısıtıcıda bulunmayan reflektör ise Goldsun Elite Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılardan yayılan enerjiyi, havaya değil, mekândaki müşterilere doğru yönlendirerek, ısı kayıplarını önlüyor. Goldsun Elite serisi ısıtıcılarda, seramik plakaların önüne yerleştirilen ve saydam seramikten üretilen camlar ise karşıdan gelen rüzgâr akımlarını yüzde 100 kesiyor.

Piyasadaki muadillerine göre ısıtmada yüzde 40’a varan enerji tasarrufu sağlayan Goldsun Elite Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılar, 1-3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti ediyor.

Daha verimli ve yoğun ısıtma

Açık alan ısıtmasında konfor ve verimi bir arada sunan doğalgazlı borulu radyant ısıtıcılarımız ise güneşin dünyamızı ısıttığı gibi infrared (kızılötesi) ışınlarla ısıtma sağlıyor. Silversun Evo borulu radyant ısıtıcılar, borulardan çıkan ışınların yüzde 99’unun cisimlere yönlendirerek, daha verimli ve yoğun ısıtma sağlıyor.

Yağmur altında sorunsuz çalışma özelliği

IP55 su ve toz koruma standartlarına uygun olarak ürettiğimiz Goldsun Supra Plus ve Goldsun Aqua serisi elektrikli ısıtıcılar da uzun yıllar açık alanlarda hatta yağmur altında sorunsuzca çalışıyor. Goldsun elektrikli ısıtıcıların sahip olduğu yüksek yoğunluklu halojen ampul, harcadığı elektrik enerjisinin yüzde 99’unu ısıya dönüştürerek, standart rezistanslı elektrikli ısıtıcılara göre yüzde 40 daha verimli bir ısıtma sağlıyor” dedi.