Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Zuchex kapılarını 50 milyar liralık ticaret için açtı

Zuchex kapılarını 50 milyar liralık ticaret için açtı

14.09.2023 19:14:52

Ev ve mutfak eşyalarına dair sezonun en yeni koleksiyonları, trend tasarımları ve inovatif yenilikleri, Tüyap Beylikdüzü’nde 33.’sü gerçekleşen Uluslararası Zuchex fuarında vitrine çıktı.

Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex, “İlk gören sen ol” mottosuyla, Tüyap Beylikdüzü’nde başladı. Fuarın açılışında söz alan Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, uluslararası ihtisas fuarlarının dünyada değişen ticaretin ritmini yakalayarak, hitap ettikleri sektörleri de buna uygun biçimde dönüştürmek gibi önemli bir misyonu olduğunu ifade ederek, “33.’sünü düzenlediğimiz Zuchex, sektörel ticarete olan katkılarıyla, bu görevini başarılı biçimde sürdürmeye devam ediyor. Öyle ki, Zuchex, pandemi döneminde dahi ev ve mutfak eşyaları sektöründe dünya genelinde kapılarını açan tek uluslararası fuar oldu. O dönemde sektöre kattığımız güç bugün de artarak devam ediyor. Son zamanda global ekonomide yaşanan küçülmeden Türkiye’nin ihracatçı üreticilerinin etkilenmemesi için dünyanın büyük alıcılarını fuara getirdik” dedi. 

Fuarda, ödüllü tasarımlar da sergileniyor

Fuarın özel etkinlik alanında Kütahya Porselen, Korkmaz, LAV ve Renga markaları ödüllü tasarımlarını sergilerken, Arzum, Fakir, Taç Mutfak, Güral Porselen, Rakle, Keramika, Tulu Porselen ve Hascevher markaları da hayata yenilik katan koleksiyonlarını ilk kez, ziyaretçilerin beğenisine sundu.   

2 milyar dolarlık ticaret hedefleniyor

Yılsonuna kadar 7 milyar dolar ihracat hedefleyen Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörüne yeni ticaret fırsatları, alternatif satış kanalları ve farklı pazarlara açılma şansı sunacak Zuchex 2023’te, dört gün boyunca 2 milyar dolarlık yani 50 milyar liranın üzerinde ticaret gerçekleşmesi bekleniyor. 

Dijital dönüşümün şifreleri ZuchXTalks’ta konuşuluyor

Uluslararası Zuchex,  bu yıl ilk kez E-Ticaret ve E-İhracat temalı ZuchXTalks etkinliğine de ev sahipliği yapıyor. 14 Eylül’de “Kobiler Dijitalleşiyor” konulu oturumlarla başlayan organizasyonda, üç gün boyunca 40 konuşmacı 30’a yakın sunum gerçekleştirecek. Ayrıca etkinliğin 16 Eylül tarihli son gün oturumlarında “İnovatif Tasarım Konuşmaları” bölümü olacak.