Tilia, işletmelere özel farklı çözümler sunuyor

Tilia, işletmelere özel farklı çözümler sunuyor

22.10.2021 09:28:43

Kalite ve tasarımıyla öne çıkan kontrat projelerin aranan markası Tilia, sandalyeden koltuğa, masadan sehpaya kadar işletmelere özel spesifik bir skalada zengin seçenek ve çözümler sunuyor.  

Bahçe mobilyası sektöründe 32 yıldır hizmet veren Tilia, ‘Tasarım olan her mobilya pahalıdır’ düşüncesinin aksine; doğru tasarım ve kaliteli malzemeyle üretilen ürünlerin herkesin hakkı olduğuna inanıyor. Ürünlerinde ağırlıklı olarak kontrat piyasasına yönelik çalışmalar yapan Tilia, bu noktada en büyük iç görüyü 60’ı aşkın ülkedeki dağıtım ağından alıyor. Firma, tüketicisini tanıyarak ve yaşam tarzlarını bilerek istek ve beklentilerine yönelik üretimler gerçekleştiriyor. Döşemeli, sabit ve cilalı ürünleriyle otel, kafe, restoran, okul, hastane gibi toplu kullanım alanlarına sahip tüm işletmelere özel farklı çözümler geliştiriyor. Sandalyeden koltuğa, masadan sehpaya spesifik bir skalada zengin bir kartela sunuyor. 

Kunter Şekercioğlu imzalı tasarımlar 

Marka kimliğini ortaya koyarken tasarımda özgün çalışmalar ortaya çıkarmayı önemseyen Tilia, son yıllarda Endüstri Ürünleri Tasarımcısı ve Kilittaşı Tasarım’ın Kurucu Ortağı Kunter Şekercioğlu ile çok kıymetli tasarımları hayata geçirdi. Atra koltuk, Shell sandalye, Ivy masa ayağı gibi... Tilia’nın yeni oturma grubu olan Silva da bu fuarda öne çıkacak ürünleri arasında yer alıyor. 

Atra, Tilia’nın dürüst üretim ilkesi, doğru malzeme kullanımı ve herkes için ulaşılabilir olma isteğini tek bir koltukta buluşturuyor. German Design Award 2021 Gold (Excellent Product Design Gardening and Outdoor Living), iF Design Award 2020, Plus X Award 2020 Tasarım O¨du¨lu¨ gibi prestijli ödüllere layık görülen Atra, değiştirilebilir oturma alanı ve herkes için ulaşılabilir olması ile “Demokratik Tasarım” unvanının da sahibi… 

Fonksiyonellik ve tasarım bir arada 

Shell sandalye ise Shell ailesinin yeni ürünü. Deniz kabuğunu andıran sırtı ve tek parça görünümü yaratan polipropilen malzemesi ile Shell ailesi iç ve dış mekanların vazgeçilmezi olmaya aday. Fonksiyonellik ve tasarımın bir arada sunulduğu Ivy masa ayağı; şık tasarımının yanı sıra farklı tabla ebatlarına uyarlanabilen yapısıyla seçimi kullanıcıya bırakıyor. İki parçadan oluşan masa ayağı, aradaki mesafe açılarak farklı ebattaki masa tablalarına uyarlanabilir hale geliyor.  

Silva Kanepe Grubu ise, minimalliği tasarımın en doğal haliyle sunuyor. Kolay temizlenebilmesi, dış hava koşullarına karşı dayanıklılığı ve kolay monte edilebilmesiyle kullanıcılara konfor sunuyor. Ahşap hissi uyandıran ama aynı zamanda ahşabın zahmetinden de kurtaran polipropilen malzemeden üretilen Silva’nın rahat oturumu, minder seçeneğiyle de desteklenerek açık havada uzun süre keyifli vakit geçirilmesine olanak sağlıyor.