Isıtmada yüzde 50 tasarruf sağlıyor!

10.06.2021 10:14:54

Türkiye radyant ısıtma pazarının lider markalarından Çukurova Isı, işletmeler ve endüstriyel tesislerde tüketilen enerjinin yüzde 26’sını oluşturan ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetleri ile işletmede 50 tasarruf sağlanabileceğini açıkladı. 

Çukurova Isı, doğru sistem tercihi, doğru projelendirme ve keşif hizmeti ile işletmelerin ve endüstriyel tesislerin ısıtmasında yüzde 50’lere varan enerji tasarrufu sağlanabileceğini açıkladı. 

81 ili kapsayan bayi ağı ile çözüm ortağı olduğu projelere; keşiften projelendirmeye, satıştan devreye almaya kadar komple sistem çözümü sunan Çukurova Isı, doğru sistem seçimi ile ilk yatırım maliyetlerinin 1-3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti edebileceğine dikkat çekti. 

Enerji tasarrufu açısından önemli potansiyel

İşletmelerin ve endüstriyel tesislerin enerji tasarrufu açısından önemli bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ, yapılarda tüketilen enerjinin yüzde 26’sını oluşturan ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetlerinin işletmeler ve endüstriyel tesisler için önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Çukurova Isı olarak iş ortaklarımıza, ısıtmada tasarruf sağlayan teknolojilerin yanı sıra teknik uzmanlık da sağlıyoruz” diyen ÜNLÜ, sözlerine şöyle devam etti: “Danışmanlıktan projelendirmeye, devreye almadan bakıma kadar oldukça kapsamlı olan hizmetleri tek elden sunuyoruz. Radyant ısıtma sistemlerinin keşif hizmetini yerinde yapıyoruz. Ücretsiz olarak sunduğumuz keşif hizmetinde belirleyici kriterler, iş ortaklarımızın beklentileri ve mekânın ihtiyacı oluyor. Mekân için en uygun kapasitenin seçilmesini ve teknik gerekliliklerin karşılanmasını hedefliyoruz. Uzman mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilen keşif hizmetini, güncel hesaplamalar ve tasarım yazılımlarıyla gerçekleştiriyoruz. Ayrıca mühendislik firmaları tarafından hazırlanan ve teklif için firmamıza gönderilen projeler üzerinde de titizlikle çalışıyor ve herhangi bir ücret talep etmeksizin ürün yelpazemizde bulunan tüm ürünlere yönelik projelendirme hizmeti sunuyoruz.