İnoksan A1
BONNA A2
Öztiryakiler
Tadında Anadolu Avrupa’nın en özgün havalimanı restoranı seçildi

Tadında Anadolu Avrupa’nın en özgün havalimanı restoranı seçildi

19.09.2023 20:35:09

Küresel havalimanı yiyecek ve içecek sektöründeki inovasyon ve mükemmeliyeti ödüllendiren FAB Awards’ın 2023 kazananları açıklandı. TAV Havalimanları’nın yiyecek-içecek iştiraki BTA, Tadında Anadolu markasıyla Havalimanı Yiyecek ve İçecek + Konaklama Konferansı ve Ödülleri (FAB) 2023’ten iki ödülle dündü. 

TAV Havalimanları iştiraki BTA, Tadında Anadolu markasıyla küresel seyahat perakendeciliği ve gümrüksüz satış sektörünün en prestijli ödül programı FAB Award 2023’te iki ödül birden kazandı.  The Moodie Davitt Report tarafından düzenlenen ve sektör uzmanları ile profesyonellerden oluşan bağımsız bir jüri heyeti tarafından değerlendirilen ödül programı Tadında Anadolu, ‘Mekan Duygusu’ (Sense of Place) kategorisinde ‘Mekan Duygusunu En İyi Temsil Eden’ marka olarak Avrupa bölge birincisi seçilmenin yanı sıra platform tarafından aynı kategoride “En Çok Tavsiye Edilen” işletme olarak ödüllendirildi. Mekan Duygusu kategorisinde  şehrin, bölgenin veya ülkenin zevklerini, geleneklerini, tarihini ve kültürünü yansıtarak benzersiz bir konukseverlikle sunulan hizmetler bütününe sahip markalar derecelendiriliyor.

Anadolu mutfağının kültür mirasını günümüze taşıyan markası Tadında Anadolu, sadece geçmişe ve geleneğe değil, geleceğe de iz bırakan büyük bir zenginlik sunma misyonuyla faaliyet gösteriyor.  Tadında Anadolu’nun en büyük operasyonu  İstanbul Havalimanı’nda dış hatlar gidişte pasaport kontrolü sonrasında bin 700 metrekarelik alanda hizmet veriyor. Restoran, ocakbaşı, taş fırın, döner ve cağ kebabı, kahve ve geleneksel tatlıların yanı sıra mevsimsel olarak yenilenen ve her bölgeden aslına uygun yapılan tariflerden oluşan açık büfeyle misafirlerini karşılıyor. İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlarda da bulunan Tadında Anadolu, ABD merkezli Daily Meal tarafından dünyanın en iyi 30 havalimanı restoranı arasında gösterilen çok ödüllü bir marka. 

Kültürel miras korunuyor, kadın girişimciler, çiftçiler, üreticiler ve geleneksel tarım destekleniyor

Küçük ve orta boy işletmelerin üretimini havalimanlarına taşıyan ve havalimanlarımız vasıtasıyla dünyaya açan, kadın girişimcileri, çiftçileri, üreticileri ve geleneksel üretimi destekleyen markamız Dünya çapındaki havalimanlarının, imtiyaz sahiplerinin ve markaların katılım sağladığı FAB Ödülleri ve Tadında Anadolu vizyonu hakkında konuşan BTA CEO’su Baha Bülbül, “Havalimanı Yiyecek ve İçecek (FAB) + Ağırlama Ödülleri, son 10 yılda sektörün niteliksel devriminde kritik bir rol oynadı. Mükemmelliği savunan ve ödüllendiren, aynı zamanda sektörümüz için ilerici bir yol çizmeye yardımcı olan tek küresel havalimanı etkinliği olan FAB Awards’tan iki ödülle dönmenin gururunu yaşıyoruz. Kazandığımız ödül kategorisinin tam olarak gerektirdiği gibi Tadında Anadolu konseptimiz yerel zevklerimizi, geleneklerimizi, kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yansıtmanın yanı sıra tüm hizmet süreçlerinde ülkemizin ruhunu ve kişiliğini de ortaya koyarak dünyaya sesimizi duyuruyor. Orta Asya’dan bugüne, farklı yemek kültürlerinden evrilerek Anadolu’da olgunluğa erişmiş Türk Mutfağı’nın, öncü ve özenli bir temsilcisi olan Tadında Anadolu, kadim mutfağımızın mirasını korumak, nesilden nesille aktarılmış eşsiz lezzetleri misafirleriyle paylaşmak misyonuyla ilk şubesini 2010 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açtı. Küçük ve orta boy işletmelerin üretimini havalimanlarına taşıyan ve havalimanlarımız vasıtasıyla dünyaya açan, kadın girişimcileri, çiftçileri, üreticileri ve geleneksel üretimi destekleyen markamız; 60 ayrı şehirden 600’e yakın ürünle yılda yaklaşık 1.5 milyon misafiri ağırlıyor. En iyi hizmeti sunma yolculuğumuzda bize eşlik eden herkese çok teşekkür ediyoruz. Misyonumuzdan ödün vermeden havalimanlarımızda sıra dışı gastronomik deneyimler yaşatmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.