SushiCo Çin Yeni Yılı'nı kutluyor

SushiCo Çin Yeni Yılı'nı kutluyor

24.01.2023 14:06:23

 25 yıldır Uzak Doğu mutfağı sevenleri mutlu eden SushiCo, yaklaşan Su Tavşanı Yılı’nı şubat ayı sonuna kadar kutlamaya devam ediyor. SushiCo, menüsünde bu dönem için özel anlamlar taşıyan Çin yemeklerini öne çıkarırken müşterilerine yeni yıl hediyesi vermeyi de ihmal etmiyor

Çin Yeni Yılı sırasıyla Küçük Yıl, Bahar Festivali ve Fener Festivali olmak üzere 3 döneme ayrılıyor. Çin geleneklerine göre 22 Ocak’ta başlayacak 2023 bir kez daha Tavşan Yılı olarak kutlanıyor. Ama bu yıl diğerlerinden ‘Su Tavşanı Yılı’ olarak ayrılıyor. Su yılı olduğu için atılan her adımda sezgilerinize güvenmekte çekinmeyeceğiniz bir dönem geliyor

 Bolluğun, bereketin, aile bağlarının ön planda olduğu Çin Yeni Yılı kutlamaları çok farklı ayrıntılara sahip. Mutluluğun ve iyi şansın sembolü olarak yeni yıl zamanı kapılar kırmızıya boyanıyor. Kötü şansı göndermek için evler iyice temizleniyor. Yeni yılın kutlanacağı gün temizlik yapmak, çöp atmak gibi hareketler iyi şansın süpürülüp gitmesi olasılığını barındırdığından tercih edilmiyor. Şans ve bereket getirmesi için evlere çeşitli çiçek ve bitkiler satın alınıyor. Kırmızı zarfların içinde çocuklara şans parası dağıtılıyor. Bereketi sembolize eden mandalina hediye ediliyor. Ve daha birçok gelenek yüzyıllardır sürüyor.

 Çin Yeni Yılı kutlamalarının en özel tarafı ise yemekleri. Tüm ailenin bir araya geldiği yeni yıl yemeğinde mutlaka Çin mantısı, buharda balık, Çin böreği bulunuyor. SushiCo şubelerindeki menünün de çok tercih edilen seçeneklerinden olan bu yemeklerle kutlama yapmak isteyenler kendi yeni yıl yemeklerini düzenleyebilecek. 

 Bu dönemde yemekler de pozitif değerleri sembolize ediyor. Örneğin noodle’ın içindeki karides, zenginlik ve şans getiriyor. SushiCo’nun karidesli noodle’ı çok iyi bir yatırım olabilir! Ördek sadakatin simgesi. SushiCo’da 5 farklı ördek yemeği var. Yeni yıl zamanı bütün balık pişirmek ailenin bütünlüğünü, uzun noodle ise uzun ömrü temsil ediyor. 

 Çin Yeni Yılı kutlamaları kapsamında SushiCo 28 Şubat’a kadar 450 TL ve üzeri paket siparişlerde Çin böreği hediye ediyor. SushiCo uygulaması veya web sitesi üzerinden verilecek siparişlerde Çin böreği ücretsiz.