Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Shang Palace’tan Tavşan Yılı’na özel lezzetler

Shang Palace’tan Tavşan Yılı’na özel lezzetler

17.01.2023 21:43:14

Çin takviminin en önemli dönemi olan ve Bahar Festivali olarak bilinen Çin Yeni Yılı kutlamaları 22 Ocak Pazar günü başlıyor. Shangri-La Bosphorus, Istanbul Tavşan Yılı’nı Çin mutfağına özel lezzetler, geleneksel etkinlikler ve çeşitli ayrıcalıklarla karşılamaya hazırlanıyor.

Çin ve Kanton mutfağı Shang Palace özel dekorasyonu ve sadece 22 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında sunulacak özel set menüsüyle Tavşan Yıla’na lezzetli bir başlangıç yapıyor. Karidesli şeffaf Çin mantısından Çin usulü kızartılmış dana mantıya; ağır ateşte pişirilmiş morel mantarlı bıldırcın çorbasından wok’ta kızartılmış ve çıtır sarımsakla lezzetlendirilmiş Boston Istakozu’na ve wok’ta acı sosla pişirilmiş kuzu pirzoladan buharda pişirilmiş soya soslu taze balığa uzanan geniş menü her damak tadına hitap ediyor. Leziz yemekleri Pomelo ve Sago’lu soğutulmuş taze çorba, mango salatasının eşlik ettiği mango kreması dolgulu “Kuğu” ve dilek kurabiyesi taçlandırıyor. Gece sonu misafirlere altın çikolatalar ve ufak hediyelerin yer aldığı zarflar hediye ediliyor. 

Lobby Lounge’ta Çin Yeni Yılı temalı akşamüstü çayı keyfi

Lobby Lounge’ta kurulan High Tea Buffet Shangri-La Bosphorus, Istanbul misafirlerini eşsiz lezzetlerle karşılıyor. Çin Yeni Yılı için özel olarak hazırlanan büfe Mango Sago Pudding, Matcha Tiramisu, Cinnamon Cake, Orange Éclair, Raspberry Macaron ve Chocolate Fountain’ın yanı sıra Dim Sum ve dumpling çeşitleri sunuyor. Usta şeflerden etkileyici noodle açma şovu, Kung-Fu Tea Master’dan akrobatik çay şovu ve Çin Astrolojisi danışmanlığı ile renklenen High Tea 20-21-22 Ocak, 27-28-29 Ocak ve 3-4-5 Şubat tarihlerinde 14.30 ve 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 

CHI, The Spa'da özel Çin Akupresür masajı ile Tavşan Yılına taptaze bir başlangıç 

Shangri-La Bosphorus, Istanbul’ta benzersiz bir SPA deneyimi sunan CHI, The Spa yeni yıla tazelenerek başlamak isteyen misafirlerini Çin Akupresür Masajı ile karşılıyor. Çin tıbbında önemli bir yere sahip olan ve enerji kanallarının açıklığını hedef  alan akupresür masajı alanında uzman terapistler tarafından bedendeki farklı noktalara uygulanıyor ve meditasyonla sonlanıyor. CHI, The Spa, vücut ve zihinde oluşan yorgunluğu azaltan özel masajlarında %30 indirim ayrıcalığıyla 22 Ocak ve 5 Şubat tarihleri arasında bedenen ve zihnen canlanmak isteyen misafirlerini bekliyor. 

Make-a-Wish Türkiye ile Çin Yeni Yılı Dilek Ağacı Projesi 

Shangri-La Bosphorus, Istanbul, Make-A -Wish iş birliği ile hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini Dilek Ağacı projesi ile gerçekleştiriyor. Make-a-Wish’in Dilek Çocukları’nın hayalleriyle süslenen ağaç yeni yılı umutla karşılıyor. Ağaca asılı QR kod, misafirleri Make-a-Wish Türkiye bağış sayfasına yönlendirerek bağış yapmalarına ve çocukların hayallerini süsleyen oyuncaklara ulaşmalarına olanak sağlıyor.