SAX brunch keyfini yeniden yorumluyor

SAX brunch keyfini yeniden yorumluyor

8.08.2023 10:49:16

Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un Boğaz’a tepeden bakan yemyeşil korusunda yer alan SAX, panaromik manzarasında brunch keyfini yeniden yorumluyor. Misafirlerini yeşilin her tonuna eşlik eden koru alanında Boğaz’ın turkuaz mavisiyle bir araya getiren SAX, şehirde doğal ürünler ile brunch keyfi yaşamak isteyenleri her pazar Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’a bekliyor.

Dünyanın önde gelen gastronomi markalarını bünyesinde buluşturan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un şehre damgasını vuran mekanı SAX, sevdiklerinizle birlikte keyif dolu saatler geçireceğiniz brunch ritüelini yeniden yorumluyor. Boğaz’ın en nadide kıvrımı Sarıyer’de konumlanan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan muhteşem korusunda yer alan ve özgün konseptiyle adından söz ettiren SAX, pazar günlerinin en sevilen klasiği brunch ritüelini yepyeni bir tadım deneyimine dönüştürüyor. 

SAX ’ın iddialı brunch menüsünde her damak zevkine hitap eden zengin seçenekler birbirinden şık sunumlar ile servis ediliyor. Özenle seçilen ve doğrudan üreticisinden alınan ürünlerin öne çıktığı menüde, yeniden yorumlanan yerel lezzetler dikkat çekiyor. Sarıyer’in yerel üreticilerinden alınan domates ve Antalya’dan özel olarak getirilen susam ile hazırlanan Kurutulmuş Domates Taperate, Ayvalık kırma zeytini ve Hatay çizik zeytininin buluştuğu Zeytin Taperate, Ezine peyniri ile hazırlanan ve ceviz, kekik, fesleğen yağı ile lezzetlendirilen Ezine Deep gibi özel lezzetler misafirlere benzersiz bir gastronomi deneyimi sunuyor. Six Senses Kocataş Mansions’ın bostanından toplanan salatalıklar ile hazırlanan salatalık havyarı ile servis edilen ev yapımı labne peyniri benzersiz lezzeti ile dikkat çekiyor. Mevsimine uygun olarak üreticisinden doğrudan alınarak hazırlanan ev yapımı reçeller ise aromalarıyla damaklara kazınıyor. 

Kahvaltının olmazsa olmazı taze ekmek çeşitleri ve hamur işi tatların yanı sıra salamura zeytin çeşitleri gibi zengin seçeneklerin yer aldığı SAX Brunch menüsünde sıcak ve soğuk başlangıçlar da iştah kabartıyor. Salata severlerin favorisi olmaya aday pancar ve elma salatası, firik, patates ve sebzeli salata seçenekleri misafirlerin beğenisine sunuluyor. Patates kroket, trüf mantarı gibi alternatif lezzetlerin ardından menünün güçlü spesiyalleri arasında, ana yemek seçeneğinde dana bonfile ve marine edilmiş somon yer alıyor. Brunch menüsünde yer alan birçok tat, taze soslar ve özel marinasyonlarla lezzetlendirilerek tüm misafirlere gastronomik bir haz yaşatmayı başarıyor. Pazar brunchında tatlı bir brunch finali hayal eden misafirleri basilica soslu ballı petek ve çikolata grandeur karşılıyor. 

İstanbul’un tam kalbinde yeşilin ve mavinin huzurlu atmosferinde, canlı müzik eşliğinde sevdiklerinizle bu benzersiz brunch deneyimi yaşamak için siz de SAX’ın muhteşem terasında yerinizi şimdiden ayırtın.