Restoran Modern menüsüyle eylül ayına hazır!

Restoran Modern menüsüyle eylül ayına hazır!

14.08.2023 11:36:56

Şehre dönüş döneminde Restoran Modern’de kurulan öğlen ve akşam yemeği sofraları, yaratıcı karşılaşmalara alan açan bir buluşma noktası olmayı sürdürüyor. Türk mutfağına çağdaş dokunuşlar katan öğle ve akşam yemeği menüleri, hafta sonuna güzel bir başlangıç yaptıran Brunch menüsü ve farklı damaklara hitap eden varyasyonlarıyla Negroni ve Kokteyl Menüleri, İstanbul’da Eylül ayının keyfini adeta tamamlıyor.

Şehrin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in içinde yer alan ve İstanbul’un kültür, sanat ve tarihinden ilham alarak çağdaş bir yemek deneyimi sunan Restoran Modern açılışından bu yana 3 ayı doldurdu. Mekan sonbaharda da gün boyu ziyaretçilerini, yepyeni deneyimlerle ağırlamayı sürdürecek. 

Restoran Modern ’in haftasonlarında özel olarak 11.00 itibarıyla misafirleriyle buluşturduğu Brunch menüsü içerisindeki şaşırtıcı tatlar içerisinde, zahterli tereyağı ve simit eşliğinde servis edilen Çılbır, avokado püresi ve sote ıspanakla sunulan Yumurta&Simit tabağı, orman meyveleri ve lime kremasıyla Pankek Sufle, mevsim meyveleri, granola ve badem ile Matcha Kase ve mevsim sebzeleriyle Frittata yer alıyor.

Ayrıca dört farklı Negroni seçeneği, Restoran Modern’in imza reçeteleri, klasik tercihler ve spritz seçenekleriyle Kokteyl Menüsü, akşamüstü buluşmalarına ve akşam yemekleri sonrasındaki sohbetlere renk katıyor. 

Mekan Pazartesi kapalı olup, haftasonları hariç her gün saat 12.00-00.00 arasında servis veriyor.