Le Pain Quotidien 4 yeni lokasyonda büyüyecek

Le Pain Quotidien 4 yeni lokasyonda büyüyecek

18.10.2023 11:12:59

Yeniden Göktürk’te kapılarını açan Belçika konseptli marka Le Pain Quotidien ana menü içeriklerinde yüzde 70 oranında yer alan global tatlar Türkiye pazarına uyumlu hale getirilirken, menünün diğer bölümü lokal lezzetlerle tatlandırılmış. Le Pain Quotidien, markayı daha da büyütmek ve yeni şubelerini açma hedefiyle gelecek dönemde dört yeni lokasyonu da bünyesine katmayı planlıyor.

Aliye GÜMÜŞ

Le Pain Quotidien, öncü grup şirketlerinden Honest Holding çatısı altında ilk kez Aralık 2022’de Türkiye ile buluşmuştu. Hızlı bir büyüme ivmesi ve yatırımlarla Türkiye’nin farklı bölgelerinde yeni şubelerini açan marka, bölgede yerel bir mahalle kültürünün oluşmasından etkilenerek Göktürk’te yeniden kapılarını açtı. 17 Temmuz’da açılan Göktürk Le Pain Quotidien, menüsüne yeni eklenen lezzetleriyle gastronomi meraklıları için özgün deneyimlere imza atıyor.

Dingin ve huzur veren dekoratif ögeler

Göktürk Le Pain Quotidien, klasik ahşap doğal görünümlü ve modern dokunuşların öne çıktığı mermer masalar, konforlu oturma alanları, rahat koltukları, kütüphanesi ve canlı bitkileriyle misafirlerini evinde hissedecekleri bir ortamda ağırlıyor. Mekânın mimari tasarımında aşırı gösterişli ve yoğun aksesuarlar yerine sadece temel düzeyde ihtiyaç duyulan malzemelerin olduğu konforlu bir alan tasarımı tercih edilmiş. Daha önce kullandıkları ahşap ağırlıklı tasarımlara uygun mermer, metal, kumaş malzemeler mekâna ilave edilerek daha modern bir görüntü sağlanmış. Mekânda modernleşme önceliklendirilirken doğal malzemeler kullanmaya özen gösterilmiş. Malzemelere duyulan saygıdan ötürü mermer, ahşap, keten, metal gibi farklı malzemelerin kendi karakteri korunarak olduğu gibi saf halde kullanılmasını tercih etmişler. Bu malzemelerin ayrı ayrı duvar ve zeminde kullanılmasının yanı sıra mağaza mobilyalarında mermer, ahşap, keten ve metal malzemelerin de bir arada kullanıldığını görmek mümkün. Ayrıca mekân dekorasyonunda kullanılan renklerde de dinginlik ve huzur duyguları uyandıran sıcak tonları ve bejleri renk paleti olarak tercih edilmiş.

Le Pain Quotidien mağazalarının tüm mutfak ekibinden ve koordinasyonundan sorumlu kişi mutfak koordinatör Mesut Cantürk Göktürk. Mağaza mutfağını kurarken her biri alanında ayrı ayrı deneyimli olan ekiple çalışan marka, uzun bir personel eğitim süreci sonucunda mağaza açılışını gerçekleştiriyor. Mutfak kadrosunu bir mutfak şefi, bir mutfak şef yardımcısı, dört mutfak elemanı ve iki bulaşıkçı oluşturuyor.

Menüde lokal lezzetler

Belçika konseptli bir marka olan Le Pain Quotidien’in ana menü içeriklerinde yüzde 70 oranında yer alan global tatlar Türkiye pazarına uyumlu hale getirilirken, menünün diğer bölümü lokal lezzetlerle tatlandırılmış. Sabah kahvaltılarında sunulan menemen, patatesli omlet, annelerimizin evde yaptığı ev poğaçaları kategorisi, yaz aylarının spesiyalitesi olan soğuk buğday aşı çorba en beğenilen lokal ürünler arasında yer alıyor. 

Dilimlenmiş buğday ekmekleri ile hazırlanan Belçika’ya özel açık sandviçler olan tartine çeşitleri ise hem klasik hem de lokal kombinasyonlarla oluşturulmuş. “All day bakery” konsepti içerisinde gün boyu tazelikle mağazalarda pişirilip sunulan kruvasan çeşitleri, ev yapımı poğaçalar da menünün vazgeçilmez kategorisi arasında yerini alıyor. Belçika’ya özel organik ekşi maya buğday ekmek dilimleriyle hazırlanan tartineler ile sezon sebzelerinin ön plana çıkarıldığı sezon enginarlarının kullanıldığı taze kekikle fırınlanmış körpe enginar salatası, pancarlı humuslu enginarlı tartine, chia parfe, meyveli organik yulaf ezmesi, granola ve muesli bowl’lar özellikle vazgeçilmezler arasında... Klasik ana yemekleri tercih eden misafirler için ise organik tavukla yapılan penne, somon kinoa risotto menüde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Dört yeni lokasyonla büyüyecek

Le Pain Quotidien, markayı daha da büyütmek ve yeni şubelerini açma hedefiyle gelecek dönemde dört yeni lokasyonu da bünyesine katmayı planlıyor. En yakın açılışını Fulya Marriot Residence’da yapacak olan marka, aynı zamanda Residence’ın restoranı olarak hem otele hem de odalara servis verecek detaylı bir hizmet sunacak. Lotus pangaltı bir diğer lokasyon olarak Nişantaşı gibi trafiği yüksek olan bir yerde nefes almak için kaçılacak gizli bir cennet olarak tasarlanıyor. Son lokasyon ise Emaar Alışveriş Merkezi’nde özellikle markanın Orta Doğu pazarında bilinirliğiyle ses getireceğine inanılan bir alanda konumlanacak.