Happy Moon's,  Londra, Moskova ve Erbil'de restoran açacak

Happy Moon's, Londra, Moskova ve Erbil'de restoran açacak

29.11.2021 13:59:23

Happy Moon's, 1.5 yıllık dönemde 80 milyon TL'lik yatırımla 14 yeni restoran açarak 33 olan restoran sayısını 47'ye yükseltti. Happy Moon's'un son şubesi ise Galataport'ta açıldı. Yurt dışına açılmayı hedefleyen grup Londra, Moskova ve Erbil'de restoran açacak.

 

Happy Moon's Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aymutlu, yatırımlarını pandemi sürecinde de aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Galataport'taki ikon restoranı için 7 milyon TL civarında yatırım yaptıklarını açıklayan Aymutlu, "Yüzde 20 civarlarında turist, yüzde 80 de beyaz yaka ve üzeri, tüketim kabiliyeti yüksek bir profil görülüyor. Burada masa ortalamamızın da normal İkon'lara göre daha yüksek olmasını bekliyoruz. Masa ortalaması 300 TL civarında" dedi.

Betül Alakent'in haberine göre, "Happy Moon's Grup olarak pandemiden önce 33 şubeydik. Şu an açılanlarla ve yıl sonuna açılacaklarla beraber 47 şube oluyoruz. Şu an toplamda 2 bin 300 civarında bir çalışanımız var. 2021'i 50 adet şubeyle kapatacağız" diyen Aymutlu, iki sene içinde ortalama 80 milyon lira yatırım yaptıklarını kaydetti.

Yurtdışı yatırımlarını da hızlandırdıklarını anlatan Aymutlu, bu yıl sonuna kadar Erbil'de bir şube açacaklarını kaydetti. Aymutlu, "Ayrıca İngiltere Londra 1.5 milyon pound yatırımla bir restoran açacağız. Rusya Moskova'da da 1 milyon dolarlık yatırım yapacağız. Birçok yabancı restoran Londra'da işini bırakıyor. Orada Türkler restoran işine daha çok giriyor. Bu bir fırsat" diye konuştu.