Foça’nın en yenisi: LOÇA RESTAURANT

Foça’nın en yenisi: LOÇA RESTAURANT

7.09.2023 10:29:20

Bu yıl kapılarını açarak Foça’nın yeni gözdesi olan LOÇA RESTAURANT, misafirlerine adeta bir lezzet yolculuğu vadediyor. Her köşesinde farklı ayrıntıların gizli olduğu, eşsiz manzarası ve lokasyonuyla şimdiden sıkı bir müdavim listesi oluşturan LOÇA RESTAURANT; kahvaltıdan akşam yemeğine kadar uzanan lezzet skalası ile sizleri bekliyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen turizm destinasyonlarından İzmir’e yakınlığıyla bilinen Foça, her yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bir liman etrafına kurulmuş bu şirin sahil kasabası, arka sokaklarındaki tarihi Osmanlı ve Rum evleriyle de oldukça popüler. Kendi ruhunu yansıtan, özgünlüğünü koruyan Foça, her ne kadar yazlık bir belde olarak anılsa da birçok yere yakınlığı ile yaz-kış keyifle vakit geçirilebilecek bir yer…

Bu şirin tatil kasabası Foça ile Aliağa arasında bu yıl kapılarını açan LOÇA RESTAURANT ise tam da bu özgün ruhun bir yansıması. Denize sıfır konumu, dekorasyonu, menüdeki imza lezzetleri ile misafirlerine keyifli bir atmosferde lezzet şöleni yaşatıyor. 

Sabah serpme kahvaltı, hafta sonu yeni nesil meyhane

LOÇA RESTAURAN’ta dilerseniz mis gibi deniz kokusunu içinize çekerek serpme kahvaltı yapabilir, dilerseniz dostlarınızla leziz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Özenle seçilen Ege otlarıyla hazırladığı salataları ve mezeleri, mevsimin en taze ürünleriyle farkını ortaya koyan mekânın menüsü oldukça iddialı. 

Şef Agajan Gurbanov’un özel tariflerinin olduğu mönüde meze seçenekleri arasında yer alan “Ada Usulü Tava”, “Ege Mezesi”, “Enginar Carpaccio”,”Girit Ezme”, salatalardan  “Pembe Domatesli Julian Salatası” ve ana yemeklerden “Adabeyi”, “Barbun” ve “Granyöz” ise denemeye değer tatlar arasında. Hafta sonları canlı müzik fasıl eşliğinde misafirlerine unutulmaz bir eğlence deneyimi de sunan LOÇA RESTAURANT’ın müdavimi olacağınız kesin.