Cadde’nin en yenisi Ferida Brasserie kapılarını açtı

Cadde’nin en yenisi Ferida Brasserie kapılarını açtı

17.05.2023 18:21:34

İlk şubesini tarihi Fişekhane'de açan Ferida Brasserie, ikinci şubesini Bağdat Caddesi'nde hizmete soktu. Şef Murat Bozok imzalı enfes tabaklar, Balkan mutfağının damak çatlatan lezzetleri ve birbirinden iddialı imza kokteyller, Ferida Cadde'nin büyüleyici ambiyansında misafirlerine kusursuz bir gastronomi deneyimi yaşatacak.

2021 yılında tarihi Fişekhane’de Şef Murat Bozok danışmanlığında gastronomi sektörüne iddialı bir giriş yapan ve kısa sürede müdavimlerini oluşturan Ferida Brasserie, ikinci şubesini Bağdat Caddesi’nde açtı. 30 yılı aşkın süredir tekstil sektöründe faaliyet gösteren Özbayrak ailesinin girişimi olan Ferida markası, bundan böyle İstanbul’un her iki yakasında ‘iyi yemek, iyi kokteyl, iyi servis ve iyi ambiyans’ tercih edenlerin hizmetinde olacak.

Menüde Şef Murat Bozok imzası var

Ferida’nın kısa sürede müdavimlerini oluşturmasının temelinde Şef Murat Bozok’un yorum kattığı dünya mutfağı seçkilerinin yanında Balkanlar’dan özel olarak getirilen ajvar ve soka sosları, kuru et ve Boşnak sucuğu eşliğinde Boşnak mantısı, kuru etli pizza çeşitleri, Boşnak meze tabağının yanında sunulan ana yemekler, popülaritesi neredeyse İstanbul’u aşan Ferida usülü profiterol ve markanın olmazsa olmazı  kusursuza yakın servis anlayışı var. Ferida Cadde’nin menüsünde mevcut lezzetlerin yanına yine Şef Bozok imzalı yeni tatlar da eklenecek. Ferida Cadde misafirleri, odun ateşinde pişen enfes pizzaları özel tadım barında birbirinden leziz kokteyller eşliğinde tatma imkanı da bulacak.

Üçüncü şube yurt dışına

Ferida markasının kurucuları Semih Özbayrak ve Orhan Özbayrak, yeni hedefleriyle ilgili şu ifadeleri kullandılar: “Ferida Cadde yaklaşık 35 milyon TL yatırımla 1 yıl gibi bir sürede hayata geçti. Fişekhane’deki ilk şubemizle birlikte toplamda 110 kişiye istihdam sağlar hale geldik. Bu durum gurur verici. Yeni şubemizde iç ve dış mekan olmak üzere toplamda 200 misafire iyi hizmet vermek için hazırız. Türk gastronomi sektörünün yurt dışında daha fazla adını duyurması gerektiğine inanıyoruz. Ferida markasını 2024 itibariyle yurt dışına taşıma hedefimiz var.”