Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Bursa İshakbey marka kimliğini yeniledi

Bursa İshakbey marka kimliğini yeniledi

21.09.2023 19:02:29

Halka arz sürecini başarıyla tamamlayan ve Baydöner Restoranları A.Ş. ismiyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Apaz Group, Bursa İshakbey markasıyla yeni bir döneme adım attı. Bursa İshakbey, İstanbul Emaar Square Mall ve Hilltown’da yenilenen konseptiyle misafirlerini konuk etmeye başladı.

Kurulduğu günden bugüne hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan Bursa İshakbey, Menüsüne yeni eklenen lezzetleri, marka stratejisi, kurumsal kimliği, iletişim dili ve mimari konsepti ile kapsamlı bir yenilenme sürecine imza attı. 

Future Bright Group şirketlerinden Davranış Enstitüsü ile gerçekleştirilen araştırmaların ışık tuttuğu Bursa İshakBey’in yeni marka stratejisi; Rafineri Studio tarafından yenilenen markanın iletişim dili ve kurumsal kimliği ile hayata geçirildi. Bu tasarım ve iletişim dünyası, I-AM İstanbul’un müşterilere yeni ve keyifli bir deneyim yaşatacak, sektöre yeni nesil bir yaklaşım getirecek tasarım ve konsepti ile restoranlara taşındı. 

Farklılaşan yeni nesil iskenderci: Bursa İshakbey Bursa İshakbey’in konsept değişikliğine ilişkin konuşan Apaz Group CMO’su Semih Dadaş, “Pandemi sonrası değişen tüketici davranışlarını ve geleneksel iskender ürününün temellerini ortaya koyarak, yeni dönemin yeni ihtiyaçlarına cevap verecek kapsamlı bir yenilenme sürecine girdik. İskender gibi geleneksel bir ürünü, mevcut formunun yanında yeni yorumlarıyla birlikte sunabilmek, tüketicimize yeni nesil bir iskender deneyimi yaşatabilmek için yeni bir süreç başlattık. Bu süreçte sektörün önemli paydaşlarını da yanımıza aldık. Future Bright Group ile yapılan araştırmalar sonucunda yenilik arayan, geçmişin alışkanlıklarına sıkışmak istemeyen, kendine uyacak seçeneklerin peşinde koşan, alternatif arayan dinamik ve yeni deneyimlere açık erişilebilir ama iyi yemek yemek isteyen herkese uyacak bir deneyim tasarlamaya karar verdik ve ‘Bursa İshakbey’de sana uyan, iskendere de uyar!’’ dedik. Rafineri Studio ile iletişim dilimizde ve kurumsal kimliğimizde de tüketicinin bu hızlı ve dinamik dünyasına uyum sağlayacak bir yenilenmeye gittik. Renklerimizle, dilimizle ve yeni karakterimiz ‘’Lezzet Mucidi: İshak Bey’’ ile yepyeni bir dünyaya adım attık. Bu yeni dünyanın yeni bir deneyim ile tüketicilerimiz ile buluşması için de I-AM İstanbul ile yenilikçi ve keyifli bir mimari konsept çalıştık.’’ dedi.

Lezzet Mucidi İshak Bey’in geliştirdiği pek çok lezzet var 

Bursa İshakbey’in kimliğini geleneksele bağlı ama çağın gerekliliklerine uygun bir yaklaşımla yenilediklerini belirten Dadaş, “Bu kimliği anlatabilmek adına bir karakter yaratmak istedik. İskender ürününe dair uzmanlığımız yeni ürün geliştirmelerimize olanak sağlıyor. Bu deneyim ile yaratıcı ve yeni lezzetlerin peşinde koşan ve bunu tüketicimize en iyi şekilde hissettirecek bir karakter tasarladık. Ve ‘’Lezzet Mucidi İshak Bey’’ böyle doğdu. Yeni konseptimizi sadece görsel açıdan değil aynı zamanda Lezzet Mucidimiz İshak Bey’in geliştirdiği ve tüketicilerimizle buluşturduğu pek çok lezzetimiz ile de destekliyoruz. Bu doğrultuda mevcut İskender lezzetimizin yanına yenilerini de ekledik. Bu lezzetleri Tırtık Sandviç, Pattis Box, Tırtık Çökertme, Doritoslu Dürüm ve İs-Top olarak sıralıyoruz. Yeni lezzetlerimiz ve ‘’Mucidin Mutfağı’’ diye adlandırdığımız mimari konseptimizi İstanbul’da Emaar Square Mall ve İzmir Hilltown AVM’de müşterilerimizle buluşturduk. Bu yenilenmenin müşterilerimizde de bizler kadar heyecan yarattığını görüyor ve büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

İshak Bey’in kişisel kimliği, Bursa İshakbey markasının da kurumsal kimliği oldu

Konsept güncelleme sürecine değinen Rafineri Kurucu Ortağı Ayşe Bali ise “Rafineri Studio, yeni ve heyecan verici markalar yaratmak, onlara ruh üflemek için kurduğumuz bir tasarım ajansı. Müşterimiz, Türkiye’nin klasik lezzetlerinden iskenderi yeni nesil damak tadıyla tekrar yorumlamak,  geleneksel iskenderci evreninin ötesinde farklı deneyimler yaşatmak, kaliteli ürünü ulaşılabilir kılmak gibi hedeflerle kapımızı çaldığında çok heyecanlandık. Klasik iskender restoranlarında, logonun üstünde markayı kuran aile büyüğünün bir görselini görmeye alışığız. Dedik ki ‘biz de kendi karakterimizi yaratalım ama bu hayali karakter kategorinin kalıplarının tamamen dışında olsun.’ Her an yeniliğin peşinde koşan ‘Lezzet Mucidi İshak Bey’ böyle ortaya çıktı. 9 aylık bir çalışma sürecinin sonunda, 2D ve 3D teknolojilerin kombinasyonuyla dijital insan İshak Bey’i yarattık. O; kalıpları yıkan, eski lezzetlere yeni renkler katan bir mucit! Bu renkliliği onun karakterine ve iletişimimize de taşıdık. Tüm iletişim dilini İshak Bey’in ağzından hazırladık. İshak Bey deneylerini lezzet severlerle paylaştı. İshak Bey kendi reklamını yaptı. Tabii paketleri de İshak Bey kendi elleriyle hazırladı. Yani İshak Bey’in kişisel kimliği, markanın kurumsal kimliği oldu.” dedi.

Apaz Group çatısı altında faaliyet gösteren Bursa İshakbey, Türkiye’nin dört bir yanında açacağı restoranlarda doyumsuz lezzetlerini tüketicilerine sunmaya devam ediyor.