Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Inventis ile İtalyan lezzeti “Focaccia ekmeği”

Inventis ile İtalyan lezzeti “Focaccia ekmeği”

26.09.2023 13:17:00

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Lesaffre, Inventis Serisi’nin birbirinden farklı içerikleri ile fırıncılara orijinal lezzette ekmekler üretmesi için yardımcı olmaya devam ediyor.

170 yılı aşkın süredir ekmek mayası sektörünün dünya lideri Lesaffre, raflarındaki ekmek çeşitliliğini arttırarak farklılık yaratmak isteyen fırıncılar için birbirinden zengin içerikler sunmaya devam ediyor.

Fırıncı raflarında, leziz bir İtalyan esintisi

Inventis serisi ile birbirinden farklı içerikleri ile fırıncılara orijinal lezzette ekmekler üretmeleri için yardımcı olan Lesaffre, bu kez Inventis Serisi’nin yanı sıra un, su, tuz ve maya ile hazırlanan İtalya’nın en sevilen lezzetlerinden “Focaccia ekmeği” tarifi veriyor.

Gerekli malzemeler

1 kg Inventis Sarı Buğday Miksi

150 g Inventis Rustik Blend

50 g Inventis Sarı Başak Blend

4 kg beyaz un 

75 g zeytinyağı

70 g tuz

3,5 l su

Dereotu, dilim zeytin, kekik, domates, kırmızı soğan, kırmızı biber, yeşil biber

Yapılışı

Unu 4 dk yavaş, 16 dk hızlı ayarda, hamur sıcaklığı 25°C olana kadar yoğurun ve 1700 g hamuru bir kenara alıp 15 dk dinlendirin. Dinlenen hamuru zeytinyağı yardımıyla açıp tepsiye alın. Fermantasyon için 60 dk bekletip üzerini malzemeleri ile dilediğiniz şekilde süsleyin. 220°C’de 40 dk pişirin.

Inventis Serisi ile işiniz çok daha kolay!

Inventis Sarı Bugˆday Ekmegˆi Miksi, yüksek hacimli ve kendine özgü sarı renkte lezzetli ekmekler üretilmesini sagˆlarken, doğru oranlarda bir araya getirilmiş özel içeriği ile Inventis Rustik Blend, geleneksel lezzete sahip ekmeklerin üretimi için gereken uzun fermentasyon sürelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İçeriğindeki sarı buğday ve ekşi hamur tozları sayesinde sarı renkli, lezzetli ve gözenekli iç yapıya sahip ekmekler üretilmesine yardımcı olan Inventis Sarı Başak Blend ise, ekmeklere hacim, renk ve yumuşaklık kazandırır. 

Profesyonellerin ürün listesinde yer alması gereken bu çok özel karışımlar, fırınların vazgeçilmez lezzetlerden biri olacak. Inventis Blend Serisi ile yapacağınız ekmekler ile müşterilerinizin damaklarında unutulmaz lezzetler bırakmaya hazır olun.