Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/oztiryakiler1965.jpg

Öztiryakiler’in hedefleri sınırların ötesinde!

7.09.2021 14:06:28

Türkiye’de ihracat yapan firmalar arasında 9. sırada yer alan ve hedefini sınırların ötesi olarak belirleyen Öztiryakiler, Çorlu bölgesinde kuracağı yeni fabrikada 200 kişiye ek istihdam sağlamayı ve endüstriyel buzdolabı sektöründe daha fazla ülkeye ihracat yapmayı hedefliyor.

Öztiryakiler 1958 yılından bugüne endüstriyel mutfaklara 1300 çalışanıyla hazırlık, pişirme, taşıma, bulaşık, soğutucu, açık büfe ve servis ekipmanlarından masa üstü servis ekipmanlarına, temizlik, hijyen sistemleri ve mobil sahra yaşam ünitelerine kadar tüm ürünlerine katma değer sağlayarak sektöre kazandırıyor. 140 bin m² modern üretim tesislerinde 2 binden fazla cihaz ve 4 bin 500’ü aşkın ürünüyle sektörün taleplerini en iyi şekilde karşılayan Öztiryakiler, Türkiye’de 4 bölge müdürlüğü, 74 bayi, 118 satış sonrası servis noktası ve dünyada yaygın satış-servis ağıyla 5 kıtaya doğrudan satış, anahtar teslim proje ve servis desteği veriyor.

Türkiye’de sektöründe en yüksek pazar payına sahip Öztiryakiler, sahip olduğu marka bilinirliğinin kalıcı olarak devam etmesi için dünyanın getirdiklerini yakından takip ederek profesyonellerin ihtiyaçlarını verimli ve son teknolojik ürünlerle cevaplıyor. İç pazarda sağladığı liderliğini küresel pazarda da göstermek için yatırımlarına hızla devam ediyor. Türkiye’de ihracat yapan firmalar arasında 9. sırada yer alan Öztiryakiler’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki şunları söylüyor:

Doğa dostu ürünler

“Hedeflerimiz sınırların ötesine ulaşmış durumda; bunun sürdürülebilirliği bizler için çok değerli. Ülkemizin bir markası olarak yerli üretimlerimizle o ülkelerde var olmamız ayrı bir gurur kaynağı. Dünyayı yakından takip ederek sektörümüze katkı sağlayacak inovasyon çalışmalarını gündemimizde tutmaktayız. Üretimden anahtar teslimine kadar gerçekleşen tüm süreçte çevreye saygı çerçevesinde çalışmalarımıza hayat veriyor ve doğa dostu ürünlerimizi mutfaklarla buluşturuyoruz. Gelen talepleri kalitemizle, zamanında teslim ve mutlu müşteri memnuniyetini önceliğimizde tutarak cevaplıyoruz.”

Çorlu’ya yeni fabrika

63 yıldır Öztiryakiler’in değerlerine sımsıkı sarıldıklarını belirten Tahsin Öztiryaki, “Bizlerden sonraki kuşakların da bu değerlerde olması için tüm çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz. Yaptığımız yatırımlarda markamızı daha güçlü yarınlara taşıyacak işlerde varlığımızı sürdürüyoruz. Bu yıl 10 milyon dolar yatırımla sanayi tipi soğutma ekipmanları üretimimizi iki katından fazlaya çıkartacağımız 24.000 m²’lik fabrikamızı hizmete alacağız. Çorlu bölgesinde kurulacak fabrikada 200 kişiye ek istihdam sağlamayı ve endüstriyel buzdolabı sektöründeki gücümüzü pekiştirerek, daha fazla ülkeye ihracat yapmayı hedefliyoruz” diyor.

Fuarda neler öne çıkacak?

Yeni normallerle beraber tüm sektörlerde güzel bir hareketlilik başladığını ifade eden Öztiryaki, “Fuarlarda sektörlerin bu hareketliliğine ev sahipliği yapıyor. 8-12 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Hostech by TUSİD fuarında Öztiryakiler olarak yerimizi alıyoruz. Gelen ziyaretçilerimize ürünlerimizle lezzetli ikramlar, şeflerle söyleyişiler ve çeşitli etkinliklerle keyifli bir fuar olması planlanıyor. 2020 yılında çalışması başlatılan 2021 yılında ise üretim sistemlerine dahil edilen aşıyı -86 derece muhafaza edebilen ‘Ultra Low Temperature Freezer’ teknolojine sahip yerli üretim buzdolaplarımızı fuarda konumlandıracağız. Bunun yanında pişirme üniteleri, mutfaklara yüksek verim sağlayan fırınlar, hazırlık ekipmanları, soğuk üniteler, bulaşıkhane ekipmanları, servis arabaları, tezgahlar, setüstü mutfak ekipmanları, servis ünitelerine kadar geniş ürün yelpazemizle ziyaretçilerimizin ürünlerimizle buluşmasını sağlayacağız” diye konuşuyor. 

 

Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49