Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/ottoman1958.jpg

Ottoman Mutfak, ilklere imza atıyor...

7.09.2021 00:15:41

Pişiriciler, fast food ekipmanları, yemek servis üniteleri, pasta teşhir üniteleri, özel buzdolapları gibi kategorilerde üretim yapan Ottoman Mutfak, “Profesyonel mutfaklar, profesyonellerin işidir” sloganıyla faaliyet gösteriyor. Firma standında Türkiye’de ilk kez teşhir edilecek ürünlere yer veriyor. 

İstanbul Başakşehir’de faaliyet gösteren Ottoman Dış Ticaret ve Mutfak Gereçleri Pazarlama 1996 yılında kuruldu, halen üretimini 1.750 metrekarelik kapalı alanda sürdürüyor. İç pazarın yanı sıra 50’den fazla ihracat gerçekleştiren Ottoman Mutfak, sektörün pek çok alanında faaliyet gösteriyor. Firma dört yıl önce Romanya’da açtığı satış mağazası ile Romanya pazarına da ağırlığını koymuş durumda. 

Dünyadaki beş yıldızlı otellerin mutfaklarını, açık büfelerini projelendirmek, istendiği şekilde dizayn etmek ve kendi ürettiği cihazlarla birlikte kurmak, Türkiye’deki ünlü birçok restoranın mutfaklarını proje aşamasından uygulamaya kadar yapıp teslim etmek firmanın çalışmaları arasında önemli yer tutuyor. 

Ottoman’dan ilk ve tekler 

Ottoman Mutfak ayrıca birçok ilke de imza atmış durumda. Örneğin dünyada Kentucy usulü tavuk fast-food’unu yüzde yüz kendi ürettiği cihazlarla yapabilen tek firma. Türkiye’de 20 değişik gazlı, elektrikli, basınçlı fritözü üreten tek firma olma başarısı da onun. Firma ayrıca kendi geliştirdiği sulu sistem gazlı veya elektrikli steak ızgaralarla ilk dijital termostat kontrollü gazlı plate ızgaraları da üretiyor. 

Geliştirdiği Dijital Kontrollü Asansörlü Fritöz ile 2012 yılında TUSİD Ürün Geliştirme Yarışması’nda üçüncülük ödülünün sahibi olan firma halihazırda dijital kontrollü sekiz programlı fritöz üretimini sürdürüyor. Geliştirdiği gazlı, otomatik ateşlemeli, sekiz veya tek programlı dijital kontrollü fritözlerle asansörlü dokunmatik ekran, dört sepeti de ayrı ayrı kontrol edilebilen pasta cooker’lar (makarna fritözü) büyük ilgi görüyor. 

Ottoman Mutfak standında neler var? 

Ottoman Mutfak fuardaki standında bu ürünlerin yanı sıra döner restoranlarının dikkatini çekecek olan lavaş ekmeği yapan gazlı tandır fırınını sergiliyor. Yine Türkiye’de üretimi olmayan konveyörlü ve manuel donut kızartma fritözü de stanttaki yerini alıyor. Sergilenen bir diğer ürün ise yine Türkiye’de ve dünyada ilk kez üretilen gazlı otomatik ateşlemeli sulu sistem steak ve plate ızgaralar. 

 

 

Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49