NG AFYON çevreye duyarlılığını kanıtladı

NG AFYON çevreye duyarlılığını kanıtladı

28.08.2023 11:19:10

NG Hotels grubu bünyesinde bulunan NG AFYON, Sürdürülebilirlik Akademisi’nden aldığı Greening Hotels belgesinin ardından Green Check Altın Sertifikası’nı alarak çevreye olan duyarlılığını bir kez daha belgeledi. 

NG AFYON, Sürdürülebilirlik Akademisi'nden aldığı Greening Hotels belgesinden sonra Green Check Altın Sertifikası ile ikinci yeşil belgeyi alan tek otel oldu. Bugüne kadar aldığı ISO 14001, Yeşil Yıldız, GSTC, Greening Hotels belgelerinden sonra Green Check Altın Sertifikası’nı alarak çevreye olan duyarlılığını bir kez daha belgeledi. 

NG AFYON, geçtiğimiz aylarda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile GSTC arasında yapılan anlaşmaya göre 2030’a dek tamamlanması gereken kriterleri yerine getirerek Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikasının da sahibi olmuştu. 

NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, “Turizmde daha sürdürülebilir bir gelecek, hem ülkemiz hem de gelecek nesiller için büyük önem taşıyor. NG Hotels olarak, bu vizyonla sektördeki dönüşümün öncülerinden biri olmak amacındayız. Green Check Sertifikası, işletmelerin sürdürülebilirlik uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini ve başarılarını onaylamak amacıyla oluşturulmuştur. NG AFYON olarak, bu prestijli belgeyi almanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde ifade etti.