Erciyes’in eşiğinde iş ve kış oteli Wyhndam Grand Kayseri

Erciyes’in eşiğinde iş ve kış oteli Wyhndam Grand Kayseri

27.10.2023 15:41:58

Wyndham Hotels & Resorts, açık ve faal durumdaki yaklaşık 105 oteli ve proje stokundaki yaklaşık 20 yeni otel projesiyle de Türkiye’deki konumunu güçlendiriyor. Erciyes Dağı’nın eteklerinde, maceranın yorgunluğunu konfor içinde atmanızı sağlayan, gerektiğinde iş ve kurumsal toplantılara ev sahipliği yapan Wyhndam Grand Kayseri de markanın Anadolu’daki üst segment konaklama duraklarından biri.

Aliye GÜMÜŞ

Wyndham Hotels & Resorts, 95’ten fazla ülkedeki yaklaşık 9 bin 100 oteliyle dünyanın franchise veren en büyük otel şirketi konumunda bulunuyor.  Açık ve faal durumdaki yaklaşık 105 oteli ve proje stokundaki yaklaşık 20 yeni otel projesiyle de Türkiye’deki konumunu güçlendiriyor. Türkiye, otel sayısı bazında Wyndham’ın en büyük beşinci pazarı konumunda… Markanın yakın zamanda gerçekleştirdiği açılışlar, şirketin Türkiye’de büyümeyi sürdürme planlarının bir parçasını oluşturuyor. Wyndham’ın Türkiye’deki portföyü, 45’in üzerinde şehir ve gözde ziyaret noktalarında bulunan, ekonomiden en üst segmente kadar konaklama seçenekleri sunan tesislerden oluşuyor.

Erciyes Dağı’nın eteklerinde, maceranın yorgunluğunu konfor içinde atmanızı sağlayan, gerektiğinde iş ve kurumsal toplantılara ev sahipliği yapan Wyhndam Grand Kayseri de markanın Anadolu’daki üst segment konaklama duraklarından biri. Şehrin merkezinde yer alan otel, Kayseri Erkilet Havalimanı'ndan (ASR) sadece 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Bölge, dünyanın her yerinden insan çekiyor

Wyhndam Grand Kayseri, Ali Başyazıcıoğlu Holding’e ait bir mülk. 2000 yılında yapılıyor ve Hilton 18 yıl boyunca burayı işletiyor. Sonrasında Wyhndam Grand markasının isim hakkını alan holding, 4,5 yıldır franchise olarak oteli işletmesini gerçekleştiriyor. Kayseri, yılın her döneminde yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Bölge hem tarihi hem doğal özellikleri hem de alternatif spor olanaklarıyla dünyanın her yerinden insan çekiyor. Şehre gelen yabancıların yüzde 80’inin burada konakladığını belirten Wyndham Grand Kayseri Genel Müdürü Mahmut Akay, “Kayak sezonu boyunca daha çok kayak severleri ağırlıyoruz. Kayak sezonu dışında ise Kapadokya grupları ve Kayseri’nin yeni keşfedilen güzellikleri olan Yılkı atları foto safarisi, Kapuzbaşı Şelaleleri, Aladağlar Milli Parkı ve dünyanın en büyük beşinci kuş cenneti olan Sultansazlığı Kuş Cenneti foto safarilerine gelen yabancı turistleri, iş amacıyla şehrimize gelenleri ve kışın yurt dışında yaşayan gurbetçi hemşerilerimizi misafir ediyoruz” diyor. 

Erciyes ve tarihi Kayseri manzaralarına hâkim…

9’u süite, 1 kral dairesi olarak toplam 205 adet ferah ve geniş odaya sahip otel, Erciyes ve tarihi Kayseri manzaralarına hâkim bir konumda… 50 ile 70 kişilik kapasitelere sahip 7 adet toplantı salonu bulunan otelde, 1 adet balo salonu, restoranların yanı sıra spa, güzellik merkezi, fitness merkezi ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. 600 kişi kapasiteli balo salonu Kayseri manzarasına sahip terasında düğün, kokteyl, iş organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor. Bütün alanlarda ücretsiz kablosuz internet hizmeti sunuluyor. Toplantı salonlarında gelişmiş ses ve görüntü sistemleri mevcut. Balo salonunda ise konser organizasyonu standartlarında ses ve ışık sistemi bulunuyor.

Açık ateşin büyüsünü tabaklara taşıyor

Kayseri, mutfağının ünü Türkiye sınırlarını aşan iller arasında yer alıyor. Kayseri denince çoğu kişinin aklına ilk olarak onlarca farklı türü yapılan mantı, pastırma ve sucuk gelse de şehir bu meşhur ürünlerinin yanı sıra soğuk kış günlerinde içinizi sıcak tutacak kurşun aşı çorbası, tahin, pekmez ve cevizle yapılan nevzine tatlısı, yağlama, bölgede yetişen özgün bir bitkiden elde edilen gilaburu suyu gibi yüzlerce lezzeti barındıran zengin bir mutfağa sahip. 

Misafirler sabah 06.30 ile 10.30 saatleri arasında otelin ilk katında yer alan Kervansaray Restaurant’ta kahvaltılarını yapabilirken 12.00 ile 23.00 saatlerine arasında da A la Carte menüden yemek seçebiliyorlar. Restoranda Türk ve Kayseri mutfağından yemekler servis ediliyor. Mahmut Akay, otelin mutfağıyla ilgili şu bilgileri veriyor: “Deneyimli kadromuzla sadece otel misafirlerine değil, otel dışından gelen misafirlerimize de hizmet veriyoruz. Menümüzde dünya ve Türk mutfağından seçkin örneklerin yanında Kayseri mutfağının lezzetleri de var. Çeşitli ızgara seçeneklerinin yanında Kayseri mutfağının olmazsa olmazlarını sunuyoruz. Konuklarımız bir fincan kahve veya çayın yanında hafif bir atıştırmalık almak için gün boyu Lobby Lounge'a da uğrayabiliyor. Bununla birlikte 24 saat oda servisimiz bulunuyor.”

Wyndham Grand Kayseri’nin teras katında iki ay önce açılan Sûz Restaurant’ın şefliğini Yılmaz Öztürk yapıyor. Şarap danışmanlığını Levon Bağış’ın yaptığı restoran, açık ateşin büyüsünü çağdaş ve minimal bir mutfakla birleştiriyor. Sûz’un menüsünde hem deniz mahsulleri hem de et ürünleri ilk üreticilerden seçilerek ateşle buluşuyor ve Kayseri için özgün bir lezzet deneyimi sunuyor.