Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/memak-in-patentli-urunu-n_1b44.jpg

Memak’ın patentli ürünü Neptun maliyetleri düşürüyor!

4.05.2021 12:01:38

Gıda makineleri üreticisi Memak’ın kendinden soğutmalı mikseri Neptun, ekstra işçiliği ve enerji maliyetlerini azaltıyor. Mutfaklara verimlilik katan Neptun, kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Memak, uzman kadrosu ve yenilikçi üretim anlayışıyla gıda makineleri üretiyor. 1997 yılında küçük bir atölyede başlayan serüveni, günümüzde 80 bin metrekare kapalı alan ve 500 çalışanla hız kesmeden devam ediyor. Memak fırıncılık ve gıda sektöründe, endüstriyel ve diğer işletmeler için gerekli tüm ekipmanları üretiyor.

Sektöründe öncü gıda makineleri üreticileri arasında yer alan şirket, çikolata hatları, fırın ve ekipmanlarını müşterilerle buluşturuyor. Sektörle ilgili tüm yurt dışı fuarlarına katılıyor ve ürünlerini sergiliyor. Bununla birlikte ihracata odaklanan Memak, yurt dışındaki bayilik ağını da genişletiyor. Firma yetkilileri, çikolata makineleri ihracatının yüzde 90 seviyelerine ulaştığını fırın makinalarının ise ağırlıklı olarak iç piyasada talep gördüğünü söylüyor.

Sanayi şehri Konya’nın en büyük firmalarından biri olan Memak, son dönemde özellikle fırıncılık sektörüne kazandırdığı yeniliklerle adından söz ettiriyor. Uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdikleri Soğutmalı Mikser, Mobil Soğutmalı Mikser, Akıllı Kestart, gibi patentli ürünlerle sektörde öne çıkmayı başaran Memak, kalitesi, verimliliği, şık ve ergonomik tasarımlarıyla dünyanın tercih ettiği profesyonel çikolata ve fırın makineleri üretiyor.

Çevreci, doğaya saygılı ürünler

Memak’ın Neptun isimli kendinden soğutmalı mikseri Türkiye’de olmayan patentli bir ürün. Fırıncılar için mikserlere devamlı buz takviyesi yapmak, ekstra işçilik gerektirirken enerji ve maliyetleri de yükseltiyor. Neptün soğutmalı mikser ise bu sorunların hepsini çözüyor. Sektör için çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Firma gelişen teknolojiye ve müşteri geri dönüşlerine bağlı olarak, verimli, çevreci, doğaya saygılı ekipmanlar üretiyor. Kullanımı kolay, uzaktan yönetilebilir, kolay temizlenebilir ve insan sağlığına uygun bu ürünler dikkat çekiyor. Memak tarafından üretilen her ürün, alanında profesyonel bir ekip ve son teknolojiyle üretiliyor. Memak ürünleri ayrıca Endüstri 4.0 ile uyumlu. Müşteriler üretim sürecini uzaktan erişimle kontrol edebiliyor, makinalar görsel ve sesli ikaz sistemiyle beklenmedik durumlara karşı kullanıcıları uyarıyor. Firma, geliştirdiği fırınlarda her kat için özel ayarlanabilen ısı ve buhar sistemiyle aynı anda farklı lezzetler elde etmenin yanı sıra enerji ve maliyetten tasarruf imkânı da sunuyor.


Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49