Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/kizartma-yagi-filtre-maki_1246.jpg

Kızartma yağı filtre makinesi: FritClean

21.06.2021 10:40:37

Makpa’nın yeni ürünü FritClean, kızartma yağlarında yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Ürün tasarrufun yanı sıra çevreyi koruyan özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Kuruluş tarihinden bu yana sektörel yeniliklerin ve gelişimin öncülerinden olan Makpa Dış Ticaret, 2020 yılında özellikle kaynakların doğru kullanımı, karbon ayak izi ve sürdürülebilir çevre için adımlar atarak yerli FritClean markasını ürün portföyüne kattı. Şirket, önümüzdeki yılların tasarruf, çevre koruma ve geleceğe yatırıma yönelik adımların önem kazanması gerekliliğini savunurken çalışmalarını da bu doğrultuda hızlandırıyor.

FritClean kızartma yağı filtre makinesi, düzenli kullanımla kızartma yağında ciddi tasarruf sağlayabileceğiniz, üzerine kömürleşmiş kalıntıların yapışmadığı lezzetli ve sağlıklı kızartmalar yapmanıza yardımcı bir mutfak ekipmanı. Alternatif geleneksel metotlarla -gün sonu çökertme ve tülbentle süzme işlemleri gibi- kıyaslandığında FritClean, anlık filtrasyon yaparak 180°C sıcaklıkta çalışıp yağın içerisinde kalan gıda kalıntılarını hızlıca toplayarak yağın kısa sürede polar değerinin yükselerek bozulmasını engeller. Gerek iş güvenliği açısından etkili gerekse yağda oluşan acı tadın önüne geçilmesiyle hem nihai ürün kalitesini hem de işletme ekonomisini etkiler. Böylelikle yağda yüzde 50’ye varan tasarruf sağlarken gün sonunda yağın temizlenmesi süreçlerinin kolaylıkla tamamlanmasıyla mutfaktaki işleyişin hızlanmasına ve güvenli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Daha uzun sürede yanma reaksiyonu gösteren yağın ömrü uzar ve daha sağlıklı kızartmaları hazırlamayı mümkün kılar.

 

Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49