Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/inoksan1919.jpg

İnoksan verimliliğe ve tasarrufa odaklanıyor

3.09.2021 16:14:01

Türk endüstriyel mutfak sektörünün dünya çapında bilinen markası İnoksan, verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerini görücüye çıkarıyor. Yüksek verimli ve premix teknolojisi kullanılan konveksiyonlu gazlı fırınlar ile ısı geri kazanımlı ve yeni nozul tasarımlı bulaşık makineleri kullanıcılara tanıtılacak.

İnoksan, 41 yıldır endüstriyel mutfak sektörünün global çapta öncü markası olma yolunda yurt içinde ve yurt dışında birbirinden özel projelere imza atıyor. Bugün yurt içinde 6 büyük ilde bölge müdürlüğü, 75 yetkili bayisi ile satış noktası ve 4 bin çeşide varan yardımcı mutfak ürünleriyle müşterilerine sayısız alternatif sunuyor. Türkiye’nin sayılı sanayi kuruluşları arasında yer alan şirket, aynı zamanda dünyada 5 kıtaya ihracat yapıyor. 25 bin metrekare kapalı alan üretim kapasitesi ile turizm sektörü başta olmak üzere yeme içme mekânlarıyla hizmet veren hemen her işletmeye anahtar teslim endüstriyel mutfak projeleri sunuyor. Pişirici cihazlar ve ekipmanlar, fırınlar, bulaşık yıkama makineleri, tezgâhlar, gastronoline servis hattı, İnoksdesign, hazırlama makineleri, arabalar, davlumbazlar, yer ızgaraları, yağ tutucular, depolama ve istifleme üniteleri, soğutucular, gemi mutfağı, ithal ürünler İnoksan’ın ürün gamını oluştururken, lokomotif ve sektörün en fazla tercih ettiği iki ürün gamı ise İnosmart Fırın Ailesi ve Bulaşık Yıkama Makineleri…  

Yüksek verimli yeni fırınlar

İnoksan, Hostech By TUSİD Fuarı’nda tasarımları tamamlanan yarı endüstriyel kuzine fırınını sergilemeye hazırlanıyor. Farklı renk seçeneklerine sahip olan kuzine fırın aynı zamanda piliç çevirme aparatı ile birlikte kullanıcıya artı bir fonksiyon sunarken, kendine özgü fan sistemi sayesinde tepsiler arası homojen pişirme sağlıyor. İnoksan’ın fuarda sergileyeceği bir diğer proje ise konveksiyonlu gazlı fırın projesi. İnoksan,  yeni çıkaracağı konveksiyonlu fırınlarda sistem verimliliği %90-95 civarında olan premix teknolojisine yer veriyor. Bu teknolojide kapalı yanma sistemi ile yanma gerçekleştiği için fırın hem çevreci hem de enerji tasarruflu oluyor. Yeni fırınlar, 40-20-10 GN1/1 kapasiteli olarak 3 farklı boyda kullanıcıya sunulacak. 

Isı geri kazanımlı bulaşık makineleri

Giyotin tip bulaşık yıkama makineleri için de ısı geri dönüşüm projesi hazırlayan İnoksan, bu projesiyle yıkama sonrası kapak açıldığında içeride oluşan buharın ortama kaçmasını engelleyip, sistem içerisinde değerlendirilerek giriş suyunun sıcaklığını arttırmaya yönelik bir çalışma gerçekleştirmiş. Bu sayede enerji ve su tasarrufu sağlanması hedeflenmiş. Bulaşık yıkama makineleri yeni önyüzleri ile birlikte ilk defa Hostech By TUSİD Fuarı’nda sergilenecek. Makineler yeni nozul tasarımı sayesinde su tüketimini azaltacak ve bulaşık kasedinin her tarafına daha homojen su püskürmesini sağlayacak. Servis hatları için de modüler drop-in üniteleri hayata geçirilecek ve sıcak – soğuk olarak müşterinin dekoruna uygun montajı yapılabilecek.

 

Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49