Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler

Hayata Sarıl Lokantası’nda yeni başlangıçlar için yemek pişirdiler

12.07.2021 13:43:37

JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın şefleri Zeyit Tokat ve Necati Tunuslu, oluşturduğu lezzetli menü ile otellerin “Take Care” projesi kapsamında Hayata Sarıl Lokantası’nda yeni başlangıçlar için yemek pişirdiler.

Marriott International bünyesinde İstanbul’da faaliyet gösteren JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center otellerinin tüm dünyada uygulamış olduğu “Take Care” projesi kapsamında ve insanı ilk sıraya koyma felsefesinden yola çıkarak hayata geçirdiği projelerde bu ay Hayata Sarıl Lokantası ile çok özel bir buluşma gerçekleştirdi. 

Sokakta yaşayan ve toplumda yok sayılan insanların hayatlarına tekrar sarılmaları amacıyla kurulan Hayata Sarıl Derneği’nin ilk projesi olan Hayata Sarıl Lokantası’na destek vermek amacıyla, JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın Executive şefleri Zeyit Tokat ve Necati Tunuslu 10 Temmuz Cumartesi günü Beyoğlu’nda bulunan lokantanın mutfağına girdiler. 

Proje kapsamında Hayata Sarıl Lokantası ekibi, JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın mutfak ekibi ile beraber mutfağa girerek ve tüm gün öğle ve akşam yemeklerini destek vermek isteyen misafirleri için yemekler hazırladı.

 Tüm gelir restorana kazanılıyor

Türkiye’nin ilk iş, aş, yaşam sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçen sokakta yaşayan insanlara yaşam hakkı tanıyan ‘Hayata Sarıl Lokantası’ projesine bir günlük destek vermekten gurur duyduklarını belirten JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın Genel Müdürü Sinan Köseoğlu; “Marriott International olarak her otel kendi bulunduğu lokasyonunda sosyal sorumluluk projesi geliştiriyor. Bize çok uyduğunu düşündüğümüz bir dernek olan Hayata Sarıl Derneği ile bir araya gelerek çorbada bir tuzumuz olsun istedik. 10 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz bu özel birlikteliği daha fazla evsizlere yardım elini uzatmak için sık sık tekrarlayarak farkındalık yaratmaya katkı sağlamak istiyoruz” dedi.  

Siz de Hayata Sarıl Lokantası’nda günlük olarak hazırlanan leziz menüyü tadarken; sokakta yaşayan ve toplumda yok sayılan kişilere iş imkanı, psikolojik destek ve çeşitli eğitim destekleri veren ve akşam saatlerinde de sokakta yaşayan misafirlerine ücretsiz yemek servisi yapan Hayata Sarıl Lokantası’na destek verebilirsiniz.

Image
Erica Walker
Blogger | Mobile Application Developer

The result is that one of the most protected people on the planet has caught a disease that has cured more than 1 million people worldwide, more than 200,000 of them in the United States.

PREVIOS POST
Travel’s Green Revolution Remains a Work in Progress
NEXT POST
Japan to ease entry restrictions for all countries