Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Yazın favorisi Butterfly Mochileri…

Yazın favorisi Butterfly Mochileri…

22.06.2022 16:30:09

İyi ve kaliteli çikolatanın adresi Butterfly, yazın coşkusunu nefis “mochi”ler ile renklendiriyor. Japon tatlısı “mochi”yi ürün yelpazesine katan Butterfly, sıcak yaz günleri için keyifli bir alternatif sunuyor

Hiç durmadan keşfeden ve yenilenen doğasıyla Butterfly, dünyadaki trendleri Türkiye’ye getirmeye devam ediyor. Dünyayı kasıp kavuran Japon tatlısı “mochi”yi ürün yelpazesine katan Butterfly, sıcak yaz günleri için keyifli bir alternatif sunuyor. Satsumalı, mangolu ve çilekli sorbe “mochi”ler ve Oreolu, vanilyalı, Hindistan cevizli, matchalı ve çikolatalı dondurma “mochi"leri 5’li ve 10’lu paketler halinde menüsüne katan Butterfly, tatlı bir serinlik vaat ediyor. 

Vegan ve glütensiz tatlı arayanlara çözüm: Mochi

Butterfly, satsumalı, mangolu ve çilekli sorbe “mochi”ler ile vegan tatlı seçeneği arayanlar için yaz günlerinde vazgeçemeyecekleri, lezzetli bir çözüm sunuyor. Serinleten tadıyla gönülleri fetheden sorbe “mochi”ler aynı zamanda vegan beslenme biçimine uygun şekilde üretiliyor. 

Butterfly’ın katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan “mochi”leri glütensiz beslenenler için de uygun bir alternatif olarak görülüyor. Oreo dondurma mochi dışında tüm seçeneklerin glütensiz içeriklerle hazırlandığı Butterfly’da, “mochi”ler yaza damga vuruyor.

Japon mutfağından tüm dünyaya yayılan bir trend…

Son yıllarda tüm dünyaya yayılan bir trend olan “mochi”nin hikayesi ise Japonya’da özel günlerin kutlamalarına dayanıyor. Japon mutfağının yıldızı pirinç ile yapılan “mochi”nin yapımının kilit noktası, pirincin uzun süre iyice dövülmesidir. Dış kabuğu lokum gibi olan “mochi”nin içine dondurma, sorbe ya da marmelat gibi istenen malzemeler doldurularak hazırlanabiliyor. 

Butterfly’ın “mochi”leri, Butterfly şubelerinden, butterfly.com.tr adresinden ya da Fuudy, YemekSepeti ve Getir uygulamalarından alınabiliyor.