DANET Yavru Vatan’a ihracatını büyütüyor

DANET Yavru Vatan’a ihracatını büyütüyor

29.09.2023 13:37:32

Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca sofraya misafir olan et ve et ürünleri sektörünün köklü markası DANET, Türkiye pazarındaki güçlü konumunun yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de dahil olmak üzere 20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Yavru Vatan’a yaklaşık iki yıldır ihracat yapan DANET, 2023 yılının ilk 6 aylık döneminde, ilk bir yıllık dönemin iki katına yaklaşan ticaret hacmi elde etti. DANET ürünleri, modern kanalda giderek daha fazla ilgi görüyor.

Kurulduğu 1975 yılından bu yana gıda sektöründe güçlü bir konum elde eden et ve et ürünleri markası DANET, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca sofraya misafir oluyor. Gıda güvenliği ve kalite konusunda en yüksek standartları tavizsiz uygulayan DANET, ürün portföyünde yer alan 80’nin üzerinde lezzet seçeneğiyle Türkiye pazarındaki güçlü konumunun yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de dahil olmak üzere 20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

DANET’in ihracat pazarları arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti özel bir yer tutuyor. Pandemi sonrası dönemde start verdiği Yavru Vatan’a ihracatını iki yıla yakın süredir devam ettiren DANET, iş ortağı Food Ekol ile başarılı sonuçlara imza atıyor. 

Kıbrıs’taki tüketicilerine 28 farklı lezzet seçeneği sunan DANET, özellikle modern kanallarda yakaladığı güçlü büyüme ivmesiyle, 2023 yılının ilk 6 aylık döneminde, ilk bir yıllık dönemin iki katına yaklaşan ticaret hacmi elde etti. 

HORECA’da daha güçlü büyüme hedefi

Kıbrıs’ta yakaladıkları büyüme ivmesini, ev dışı tüketim pazarında daha güçlü büyümeyle pekiştirmeyi hedeflediklerini belirten DANET Kurumsal Gelişim, İletişim ve Stratejik Planlama Direktörü Gülnur Uluğ, “Akdeniz’in en güzel tatil destinasyonlarından biri olan Yavru Vatan’a ihracatımız, yaklaşık bir buçuk yıl önce HORECA kanalına yönelik ürünlerimizle başladı. Hali hazırda modern satış kanalında güçlü bir ivmeyle büyüyoruz. Dilimli ürünlerimiz özellikle ilgi görüyor. Tüketicilerimizin bize olan ilgisi giderek artarken, bir yandan süpermarket kanalında dilimli ürün portföyümüzü genişletirken, bir yandan da ev dışı tüketimde büyüme ivmemizi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Zirvedeki lezzetler etkinliğine katıldı

Food Ekol tarafından Zirvedeki Lezzetler sloganıyla 28 Eylül tarihinde The House Garden’da düzenlenen etkinlikte, otel ve restoran şefleri ve satın alma yetkilileri ile otel, restoran ve süpermarket satın alma yetkilileri ile bir araya gelindiğini ifade eden Gülnur Uluğ, “Kıbrıs’ta otel sektörünün en büyük 3 gıda dağıtıcısından biri olan iş ortağımız Food Ekol’ün düzenlediği gelenekselleşme yolundaki bu etkinlik, pandeminin zorunlu arası sonrası ilk kez düzenlendi. Şeflerle ve satın alma yetkilileriyle ilişkilerimizi güçlendirip, yeni tanışıklıklar elde ettiğimiz bu etkinlikte, coğrafi işaretli olarak tescillenen Afyon Sucuğumuz başta olmak üzere lezzetlerimizi tanıttık. Yavru Vatanın bir özelliği, turizm tesislerinin birçok şefin kariyerinde önemli bir durak noktası olması ve bu nedenle de yüksek bir şef sirkülasyonu göstermesi. Eski ve yeni şeflerin, market, restoran ve otel satın almacılarının uygun, lezzetli ve kaliteli ürünlerimizi tadıp, farkını anlamalarını sağladık. Özellikle HORECA kanalında daha güçlü rekabet avantajı hedefimizle, bu yıl sonbahar döneminde yeni ürünlerimizi bu pazara sunmayı öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

Helal sertifikalı üretim yapan ve Türkiye pazarındaki güçlü konumunun yanı sıra 20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren DANET’in ürün portföyünde 80’nin üzerinde lezzet seçeneği ve taze et ürünleri de yer alıyor. Tüketicilerine coğrafi işaretli Afyon Sucuğu ve Afyon Pastırması’nın yanı sıra, taze et ürünleri, sucuk, pastırma, kavurma, jambon, sosis, salam ve füme ürünleriyle, hindi ve piliç ürün seçenekleri de sunan DANET, eve teslim kurban satışı da gerçekleştiriyor.