DANET lezzetleri ile atıksız Coğrafi İşaretli Reçeteler

DANET lezzetleri ile atıksız Coğrafi İşaretli Reçeteler

13.10.2023 13:01:14

 

Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca sofraya misafir olan et ve et ürünleri sektörünün köklü markası DANET, Güvenilir Ürün Platformu’nun II. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’ne destek veriyor. DANET Kalite Güvence Yöneticisi Veteriner Hekim Furkan Sungur Uluçay zirve kapsamında gerçekleştirilecek “DANET Lezzetleri ile Atıksız Coğrafi İşaretli Reçeteler” Workshop’unda konuşmacı olarak yer alacak. 

Kurulduğu 1975 yılından bu yana gıda sektöründe güçlü bir konum elde eden; ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca sofraya misafir olan et ve et ürünleri sektörünün köklü markası DANET, sektöre yön veren etkinliklere de katkıda bulunuyor ve aktif bir katılım sağlıyor. 

Danet, Güvenilir Ürün Platformu tarafından 16 Ekim günü düzenlenecek II. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’nin destekçileri arasında yer alıyor. Güvenilirlik ve sürdürülebilirlik kavramlarının, yurtiçi ve yurtdışından seçkin konuşmacıların katılımıyla ele alınacağı II. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’nde çeşitli panel ve sunumların yanı sıra, gıda israfını önlemeye yönelik fikir, görüş ve reçetelerin paylaşıldığı Workshop’lar da gerçekleştirilecek.

DANET’in zirveye verdiği destek kapsamında sponsorluğunu üstlendiği “DANET Lezzetleri ile Atıksız Coğrafi İşaretli Reçeteler” Worksop’unda, gıda sektöründe güvenilirlik, sürdürülebilirlik ve sıfır atık kavramları, coğrafi işaretin önemi ve bu kavramlara katkısı perspektifinde ele alınacak. DANET Kalite Güvence Yöneticisi Veteriner Hekim Furkan Sungur Uluçay, Workshop’ta markanın bu konulardaki vizyon ve angajmanlarını anlatan bir konuşma yapacak. Workshop’un diğer konuşmacıları ise Gastronomi Yazarı Talip Bayram, Masterchef Program Yapımcısı Şef Tuna Aktan ve Gastronomi İçerik Geliştiricisi Gülçin Polat olacak. Workshop kapsamında ayrıca, ana sahneye kurulan mutfakta şefler tarafından DANET’in ürün portföyünde yer alan ve 2020 yılında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile imzalanan protokol çerçevesinde coğrafi işaretli olarak tescillenen Afyon Sucuğu ile reçete denemesi de yapılacak. Workshop’lar dünya geneline canlı olarak yayınlanacak.

Büyüme performansını kurumsallaşma ivmesiyle pekiştiren DANET, Türkiye pazarındaki güçlü konumunun yanı sıra 20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. DANET’in ürün portföyünde, coğrafi tescilli Afyon Sucuğu ve Afyon Pastırması’nın yanı sıra, farklı kırmızı ve beyaz et ürünleri yer alıyor. 80’nin üzerinde lezzet seçeneğiyle tüketicilere, taze et ürünlerinin yanı sıra sucuk, pastırma, kavurma, jambon, sosis, salam ve füme ürünleriyle, hindi ve piliç ürün seçenekleri de sunan DANET, eve teslim kurban satışı da gerçekleştiriyor. DANET, yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlıyor.