Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Nitelikli kahvelerle serinletici yaza hazır olun

Nitelikli kahvelerle serinletici yaza hazır olun

21.06.2022 14:00:07

Havalar ısındıkça serinletici içeceklere daha çok yöneliyoruz. Özellikle soğuk kahveler bu konuda iyi bir alternatif oluşturuyor. Kahveden ötesini bekleyenlerin favorisi Blum Coffee House, sıcak yaz günlerinde hem sağlıklı hem de lezzetli kahve reçeteleriyle misafirlerini  serinletiyor.

Kahvenin aromasını saldığı ‘Blooming’ (çiçeklenme) aşamasından yola çıkarak marka adını belirleyen Blum Coffee House, fair- trade ve nitelikli kahve çekirdeklerinden yaptığı kahveyi en yüksek standartlarda üçüncü nesil yöntemlerle sunuyor. Konuklarını, espresso bazlı içeceklerden, yeni nesil demleme yöntemlerine ve Blum imzalı spesyallere kadar geniş bir kahve menüsü ile buluşturuyor. Sıcak havalarda; nitelikli kahve, buz ve doğal içerikli alternatiflerin devreye girmesiyle birlikte özellikle kahve severler için farklı lezzetlerin kapıları aralanıyor.

Yazın her saatinde keyifle içilen bir eşlikçi…

Blum, türüne göre dünyanın en iyi kahve çekirdeklerini yetiştiren Guatemala, Kolombiya, Etiyopya, Küba, Honduras, Meksika ve Costa Rica başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde yetişen kahveleri tek çatı altında konukları ile bir araya getiriyor. Blum Coffee House, yaza özel olarak nadide bir çekirdek olan Kolombiya Monteblanco Purple Caturra (Natural) ile yapılan Japanese Cold brew ile içilen kahveyi daha haz alınacak hale getirmeyi başarıyor. V60 ya da Chemex gibi bir Pour Over demleme ekipmanları ile kahvenin doğrudan buz üzerine sıcak olarak demlendiği Japanese Cold brew demleme yöntemi, yazın güçlü bir serinletici ya da her saatte keyifle içilen bir eşlikçi olarak zamanınızı güzelleştiriyor.

Nitelikli kahvenin en keyifli hallerinden 12 saatte damla damla akan bir musluk vasıtasıyla demlenen ‘Cold brew, yine Blum’un çok sevilen spesiyallerinden Blum Keçi boynuzlu Latte ve karamel tadındaki ‘Dulce de Leche Latte’ gibi lezzetleri de buzlu olarak tercih edebilirsiniz.