İnoksan A1
BONNA A2
Öztiryakiler
Yemeksepeti’nin yeni operasyon direktörü Alper Soydaş oldu

Yemeksepeti’nin yeni operasyon direktörü Alper Soydaş oldu

20.12.2021 12:46:27

Yemeksepeti Operasyon Direktörü olarak göreve başlayan Alper Soydaş, kullanıcı deneyimini geliştirme hedefiyle, kullanıcılar ve restoranlarla hızlı ve doğru iletişimi sağlayan organizasyonel yapıyı güçlendirecek. 

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti’nde, Operasyon Direktörü pozisyonuna Alper Soydaş atandı. Müşteri deneyimi, mobil pazarlama, iş geliştirme ve operasyon yöneticiliği konusunda uzun yıllar birçok saygın şirkette görev yapan Soydaş, Yemeksepeti’nde kullanıcı deneyimini geliştirme hedefiyle kullanıcılar ve restoranlarla hızlı ve doğru iletişimin sağlanması için gerekli organizasyonel yapıyı ve teknolojik altyapıyı oluşturmak konusunda sorumluluk üstlenecek.

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İşletme bölümünden mezun olan Alper Soydaş, çağrı merkezi operasyonları, katma değerli telekom servisleri, reklam ve pazarlama, pazar araştırma konularında başarılı çalışmalara imza attı. 2004 yılında Turkcell Müşteri Deneyimi ve Müşteri Performans Yönetimi Birimi’ni kuran ve yöneten Soydaş, bir süre müşteri deneyimi ve mobil pazarlama konularında start up projelerinde çalıştıktan sonra, 2011 yılında Türk Telekom’da İş Geliştirme Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2016’da eski adıyla Arvato Bertelsmann olan Mayen Çağrı Merkezi’nde Operasyon ve Müşteri Direktörü pozisyonunda bulunan Alper Soydaş, Yemeksepeti’nde Operasyon Direktörü olarak yeni görevine başladı.