Six Senses Kocataş Mansions çocukları doğayla buluşturuyor

Six Senses Kocataş Mansions çocukları doğayla buluşturuyor

6.08.2021 16:00:58

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul  çocukları doğa ile bütünleştirerek, sürdürülebilirlik bilincini aşılamayı hedefleyen “Dünya Bizim Geleceğimiz” atölye çalışmalarıyla ailelerden  tam not alıyor. 

Ortak geleceğimizi korumanın ve geleceğe taşımanın yeni nesillerin elinde olduğuna inanan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul  çocukları doğa ile bütünleştirerek, sürdürülebilirlik bilincini aşılamayı hedefleyen “Dünya Bizim Geleceğimiz” atölye çalışmalarıyla ailelerden  tam not alıyor. Organik Bahçede fidan dikimi, doğal malzemelerle oyun hamuru ve diş macunu yapımı atölyelerinde çocuklar doğa ile yeniden bağ kuruyor.

Ağaç yaşken eğilir…

Doğayı korumayı ve karbon ayak izini minimize etmeyi kurumsal kimliğinin bir parçası olarak benimseyen Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul  bünyesinde açılan Kids Club’da, çocukları sürdürülebilirlik ve doğa sevgisi ile küçük yaşlardan itibaren buluşturacak özel aktiviteler hazırlıyor. Beş ila on bir yaş arası çocuklara eğitici ve kaliteli deneyimler sunan Kids Club,  doğa sevgisi ve sürdürülebilirlik bilinciyle hazırlanan programlarla hem çocukların hem ailelerin kalbini kazanıyor. 

Dünya bizim geleceğimiz

Six Senses Kocataş Mansions Sürdürülebilirlik Müdürü Ata Özmen önderliğinde hayata geçirilen “Dünya Bizim Geleceğimiz” atölye çalışmalarında, doğal malzemelerle kil hamur hazırlama  oyun çalışmasında çocukların  hayal gücü, motor ve el - göz koordinasyon becerilerinin gelişimine ek olarak; hazır oyun hamurları yerine doğanın armağanı kil ile atıksık ve plastiksiz oyun hamuru ile tanışmaları hedefleniyor.

Organik bahçeler, fidan dikme atölyeleri…

Atölyenin dikkat çeken çalışmaları arasında, çocuklara diş fırçalamayı sevdiren katkısız diş macunu yapımı  ve doğa ile yeniden bağ kurmayı hedefleyen organik bahçede fidan dikim atölyesi yer alıyor. Fidan dikim atölyesinde, çocuklar Six Senses Kocataş Mansions organik bahçesinde kendi elleriyle diktikleri fidanların üzerine eklenen isim etiketleriyle yıllar boyunca fidanların gelişimini gözlemliyor. Kids Club “Dünya bizim Geleceğimiz” atölyelerinde,  yaşamın geleceği olan çocuklar doğayı korumak ve sevmek konusunda bilinçlenirken, aileleriyle birlikte keyifli ve eğitici vakit geçiriyor.

Boğaz’ın en nadide kıvrımı Sarıyer’de, şehrin tarihini aynalayan iki muhteşem yalıda konumlanan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, sürdürülebilirlik felsefesi ışığında sunduğu üstün konaklama ve servis anlayışıyla, unutulmaz deneyimler için misafirlerini bekliyor.