EMITT Turizm Fuarı kapılarını açıyor

EMITT Turizm Fuarı kapılarını açıyor

3.04.2023 10:20:25

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı – EMITT, 12-15 Nisan 2023 tarihlerinde TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.

12 Nisan 2023 Çarşamba günü 11:00’de TÜYAP Fuar & Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan EMITT fuarının açılış törenine T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy başta olmak üzere, devlet yetkilileri, ülke temsilcileri ve sektörün önde gelen isimleri katılım gösterecek.            

ICA Events tarafından TÜROFED ve TTYD iş ortaklığında düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, sektör profesyonellerini ve seyahatseverleri 26. kez ağırlayacak. Türkiye’nin turizm ekosistemine önemli katkılar sunan fuar, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda ve KOSGEB tarafından destekleniyor.

EMITT Turizm Fuarı 25 yıldır, Türkiye’de pek çok yeni tatil ve turizm destinasyonu oluşmasına ortam hazırlayan, Türkiye’de şehirlerin, hatta köylerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına ev sahipliği yapan, turizm sektörünün dünyaya açılan en önemli kapısı. Fuar, tüm katılımcılara, profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilere yeni iş ve iş birliği olanakları sunabilen önemli bir platform. EMITT’e her yıl ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi, outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılıyor.

EMITT etkinlikleri ile pek çok iş birliği fırsatı yaratmasının yanında, sektöre gerçekçi bir gelecek vizyonu göstererek, sürdürülebilir turizm yatırımları ve projeler için yol gösterici rol oynayacak. Turizm sektörünün gündemi etrafında şekillenen EMITT, çevre duyarlılığı, dijitalleşme, markalaşma, sürdürülebilirlik ve sektöre yön veren firmaların pek çok inovatif projeleri ile fikirlerin paylaşıldığı bir platform olacak. 

30’a yakın ülkeden 600’e yakın katılımcı ve Türkiye’den 100’ün üzerinde belediye ve valiliğin yer alacağı fuarda, siz değerli basın mensuplarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.