NG Kütahya Seramik, 237. mağazasını Kastamonu’da hizmete açtı

NG Kütahya Seramik, 237. mağazasını Kastamonu’da hizmete açtı

10.10.2022 11:21:01

NG Kütahya Seramik, mağaza sayısı ve son teknoloji ile üretilen koleksiyonları ile fark yaratmayı sürdürüyor. Türkiye çapında sahip olduğu yaygın mağaza ağı ile sektörün lideri konumunda olan NG Kütahya Seramik, Eskişehir’in ardından bu kez de Kastamonu’da 237. mağaza açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye ve yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlarla mağazalaşma yönünde sektördeki öncü konumunu daha da güçlendiren NG Kütahya Seramik, 237. mağazasını Kastamonu’da hizmete sundu. En yeni ve inovatif ürün kreasyonlarının sergilendiği mağaza ve showroomlar’da sadece ürün değil yaşam alanları da sergileniyor. 

Yüksek teknoloji barındıran özel tasarım seramik ürünlerini başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin hemen her köşesinde alıcıya ulaştıran NG Kütahya Seramik, geniş mağaza ağı ile herkesin taleplerine yanıt veriyor. Bu hedef doğrultusunda birbirinden özel mağazaları hizmete sunan NG Kütahya Seramik’in son Showroom’u Kastamonu’da açıldı. 

Aziz Yılmaz: “Kastamonu ve bölgenin en büyük mağazası” 

Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı açılış töreninde konuşan Kastamonu Yılmazlar Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Aziz yılmaz, yeni mağazaya ilişkin bazı bilgiler paylaştı: ‘’NG Kütahya Seramik ile olan iş ortaklığımız yaklaşık 20 yıldır devam etmekte. NG ailesi ile birlikte olmaktan her zaman gurur duyduğumu dile getiriyorum. İnşallah bu birlikteliğin gelecek nesillerde de devam etmesini temenni ediyorum. Mağazamız 4 kattan oluşuyor ve 4 bin 500 metrekare büyüklüğünde. Bu özelliği ile Kastamonu ve bölgenin en büyük seramik showroomu olma niteliğini taşıyor."

Erkan Güral: “Seramikte dünyanın en gelişmiş 4. fabrikasıyız”

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ise konuşmasında Karadeniz’in incisi Kastamonu’da böylesine özel bir mağazayı açıyor olmaktan gurur duyduklarını söyledi: 

‘’Biraz önce misafirlerimizle mağazamızı gezdik ve gördük ki içeride çok yenilikçi ve geleceği kucaklayan ürünler var. Gelişen çağımızda alışkanlıklarımız da değişti. Bizim de bu değişen taleplere, bakış açımızla, teknoloji yatırımlarımızla destek vermemiz gerekiyordu. 2013 senesinde İtalya’da bir fuarda gördüm; seramikte ebatlar çok büyümüş ve değişmişti. Türkiye’ye nasıl getirebiliriz; bu yüksek teknolojiyi ülkemize nasıl taşıyabiliriz diye araştırdım. Çabalarımız sonucunda getirdik ve dünyada bu teknolojiyi kullanan 4. fabrika olduk. Bizden önce sadece İtalya, İspanya ve Hindistan’da kurulmuştu. Böylesine kıymetli bir teknolojiyi ülkemize taşıyıp üretime geçirmeyi başardık. Şu anda NG Kütahya Seramik olarak sektörümüzü ve ülkemizi bu son teknoloji ürünlerle tanıtıyoruz ve ürünlerimizi çok sayıda ülkeye ihraç ediyoruz.’’

Kastamonu Ticaret Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu da, mağazanın bölge ticaretine katkıda bulunacağını ifade etti. ‘’Burada çok emek var. Senelerdir yapılan büyük bir yatırım var. Şu anda Karadeniz Bölgesinin en büyük mağazalarından birinde bulunmaktayız. Hayırlı, uğurlu bol kazançlar diliyorum. Kastamonu’muz için hayırlı olsun mağazamız.’’

Galip Vidinlioğlu: “NG Kütahya Seramik bir dünya markası” 

Açılışa katılan Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise konuşmasında NG Kütahya Seramik’in dünya çapında markalaşma başarı öyküsünün örnek alınması gerektiğini söyledi:

‘’Dünyada en önemli şeylerden birisi markalaşmak. Ürününüz ne kadar iyi ne kadar kaliteli olursa olsun değişin dünya şartlarında adaptasyon çok önemli. Ürününüzü satabilmek için de çok iyi pazarlama tekniklerine sahip olmalısınız. NG Kütahya Seramik bunu başarmış markalarımızdan bir tanesi. Bizim de NG Kütahya Seramik olarak Kastamonu da marka değerler yaratmamız lazım.’’

Konuşmaların ardından, açılışa katılan davetliler mağazayı gezerek NG Kütahya Seramik’in başta 120X240 cm ebatlarındaki en büyük ürünleri olmak üzere diğer inovatif ürünleri de ilgiyle incelediler. NG Kütahya Seramik önümüzdeki günlerde 11 Ekim Salı günü Manisa, Akhisar’da, 12 Ekim Çarşamba günü ise Aydın, Kuşadası’nda yeni mağaza ve showroom açılışlarına devam edecek.