Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Korkmaz Mutfak Eşyaları, Korkmaz Horeca’yı profesyonellerle buluşturuyor

Korkmaz Mutfak Eşyaları, Korkmaz Horeca’yı profesyonellerle buluşturuyor

5.09.2021 23:22:33

Temelleri küçük bir atölyede atılan Korkmaz Mutfak Eşyaları, yaklaşık yarım asırda dünyanın sayılı markaları arasına girmeyi başarmış durumda. Yüzden fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla ülkemizin en önemli kuruluşları arasında yer alan firma, ilk kez Hostech by TUSİD’de yeni markası Korkmaz Horeca’yı sektör profesyonelleriyle buluşturuyor.

1972 yılında İstanbul Mercan’da 50 metrekarelik küçük bir atölyede sürahi, çay tabağı ve çay kaşığı üretimiyle temelleri atılan Korkmaz markası bugün 100’e yakın ülkeye ihracatı, yılda 6,5 milyon adetlik üretimi ve 1.250 çalışanıyla Türkiye’nin büyük bir markası olmasının yanı sıra dünyada önde gelen Türk firmaları arasında da yer alıyor.

Halihazırda toplam 75 bin metrekare alana sahip üç fabrikasıyla Türkiye’nin en gelişmiş sanayi kuruluşlarından biri konumundaki Korkmaz’ın toplam üretiminin yüzde 73’ünü pişirme grubu, yüzde 19’unu elektrikli mutfak aletleri ve yüzde 8’ini sofra ürünleri oluşturuyor. Firmanın toplam 45 mağazasının yanı sıra 750’yi aşkın yurt içi ve yurt dışı bayisi bulunuyor.

Korkmaz Horeca’ya merhaba!

Firma, “Korkmaz Horeca” olarak katılacağı ilk Hostech by TUSİD fuarında, Horeca sektörü için oluşturulan alternatif ürün gruplarını sektörün uzmanlarıyla buluşturuyor. Korkmaz Horeca markası altındaki gerek çelik ve yanmaz yapışmaz ürünler gerekse elektrikli ürünler Korkmaz Ar-Ge ekibi tarafından sektörün kullanım alışkanlıkları ve beklentileri dikkate alınarak tasarlandı. Bu ürünler en kaliteli hammaddeler kullanılarak ve en ileri robotik teknolojiyle işleyen üretim bantlarında üretilerek kullanıcının hizmetine sunuluyor.