İnoksan A1
BONNA A2
Öztiryakiler
Kayalar Mutfak kendi enerjisini üretiyor

Kayalar Mutfak kendi enerjisini üretiyor

6.03.2024 13:24:34

Kayalar Mutfak, çevresel sürdürülebilirlik hedeflerine bir yenisini daha ekleyerek sektöre kaliteli, verimli ve inovatif ürünler sunmaya devam ediyor.

Ürün grupları arasında soğutucu cihazlar, pişirici cihazlar, mutfak yardımcı ekipmanları, set üstü ürünler, sahra mutfakları ile 2700’den fazla ürün çeşidi bulunan Kayalar Mutfak, insana ve doğaya verdiği önemle, sektörünün öncü ve lider firmaları arasında yer alıyor. 

Yarım asrı aşkın süredir üretim ve pazar tecrübesi ile profesyonel mutfaklarda bilinirliğini arttıran Kayalar Mutfak; yenilenebilir enerji kaynaklarını ve teknolojiyi rehber alarak, sürdürülebilir kalkınmanın yeni kuralı haline gelen ve çevresel bir sorun olan karbon ayak izinin azaltılması konusunda duyarlı bir yaklaşımda bulunarak çatı tipi güneş enerjisi projesi ile kendi enerjisini üretmeye başladı.

 Kurumsal bir adım atarak doğal ve beşeri faaliyetler sonucu ortaya çıkan ve sera gazları gruplandırılması içerisinde yer alan, salınımı çevre için büyük tehlike arz eden bu gaz grubunun sebebiyet verdiği çevresel sorunları minimize etmek için endüstriyel faaliyetlerin kontrol altına alınmasıyla, var olan enerji sisteminde dışa bağımlılığı azaltan doğa dostu güneş enerjisini kullanarak, çevreyi koruyacak ve yıllık ortalama değeri %100’e ulaşan bir enerji tasarrufu sağlayacak.

Kayalar Mutfak; insana ve doğaya verdiği önemle çevresel sürdürülebilirlik hedeflerine bir yenisini daha ekleyerek sektöre kaliteli, verimli ve inovatif ürünler sunmaya devam ediyor.