Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/okan_5aad.jpg

Endüstriyel mutfak üreticilerini yakından tanıdılar, teknolojiyi TUSİD'den öğrendiler

1.07.2021 23:05:32

TUSİD ve İstanbul Okan Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen “Endüstriyel Mutfak Teknolojileri” dersini başarıyla tamamlayan öğrenciler, üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TUSİD) ve Okan Üniversitesi iş birliğiyle 2020-21 Akademik yılı ilkbahar döneminde Gastronomi ve Mimarlık bölümü öğrencileri için “Endüstriyel Mutfak Teknolojileri” dersi açılarak Türkiye'de bir ilk gerçekleşti. Ders kapsamında hazırladıkları projelerle başarılı olan öğrenciler, üniversitede yapılan törenle sertifikalarını aldılar. 

Düzenlenen törene TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, Okan Üniversitesi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İlkay Gök, TUSİD İletişim Koordinatörü Yılmaz Keleş, Gastronomi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güneli ile dersin hocaları Burçin Akkan ve İbrahim Arslanoğlu katıldılar. 

Üreticilerle buluştular

Sertifika töreninde bir konuşma yapan TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, "Bu ders sayesinde öğrencilerimiz sektördeki üreticileri yakından tanıma fırsatı buldu. 14 hafta boyunca endüstriyel mutfak teknolojilerini sektörün önde gelen mühendis ve sanayicilerinden öğrendiler. Farklı şehirlerdeki TUSİD üyesi üreticilerimizin hem üretim tesislerini hem de ekipmanlarını inceleme imkânı buldular. Endüstriyel mutfak projeleri hazırlayan uzmanlardan önemli bilgiler aldılar. Öğrencilerimizin sektörde başarılı olacaklarına olan inancımız tam. Bu vesileyle başta İlkay Hocamız olmak üzere Okan Üniversitesi'ne ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

“Öğrencilerimiz tecrübe kazandı”

‘Endüstriyel Mutfak Teknolojileri’ dersini yepyeni bir ders olarak müfredata eklediklerini vurgulayan Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İlkay Gök ise şunları kaydetti: "Bu dersin hayata geçmesinde önemli katkıları olan TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı'ya ve kıymetli hocamız Burçin Akkan'a çok teşekkür ederim. İki farklı bölüm ve sektör desteğiyle yürütülen bu ders ilk olmasının yanında, öğrencilerimize mesleki tecrübe kazandırarak çok değerli bilgiler edinmelerini sağladı. Gastronomi ve Mimarlık Bölümü öğrencilerimiz birlikte büyük mutfaklar tasarladı. İki farklı bölümün ortak çalışmasıyla birbirlerine değer katan, sektörle iç içe çok verimli bir ders oldu. Önümüzdeki yıllarda da yine TUSİD'le beraber içeriği daha da zenginleştirerek öğrencilerimizin ufkunu açmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler."

 

 

Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49