Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/endustriyel-mutfak-projes_1e3c.jpg

Endüstriyel mutfak projesinde uzman bir şirket: İstanbul Makpa

2.06.2021 16:26:05

İstanbul Makpa AŞ, Türkiye’de endüstriyel mutfak projesi denildiğinde ilk akla gelen şirketlerden biri. Bu başarısının altında kurucusu Hakan Küçüker’in tecrübesi ve sektörde oluşturduğu güven ilişkisinin rolü büyük.

Yılmaz Keleş

Endüstriyel mutfak sektörüyle, 1987 yılında üniversite sıralarındayken tanışan Hakan Küçüker, sektöre girişini şöyle anlatıyor: “İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Bölümü’nde öğrenciyken son sınıfta okulu bir yıl uzatmıştım. Boş zamanımı değerlendirmek için 1987 yılında iş arayışına girdim. O yıllarda yeni kurulmuş bir endüstriyel mutfak şirketinde işe başladım. O yıldan buyana 14 yılı profesyonel çalışan, 20 yılı da işveren olarak tamamlamak üzereyim.

1989 yılında Makpa’da göreve başladı

Mezun olduktan sonra, o yıllarda İtalyan bir markanın Türkiye temsilciliğini alan Alarko Holding bünyesinde çalışmaya başlayan Hakan Küçüker, Alarko’nun endüstriyel mutfak sektöründen çıkmaya karar vermesiyle, Makpa’dan gelen teklifi kabul eder ve 1989 yılında başladığı şirkette 2001 yılına kadar proje müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı gibi görevlerde bulunur.

2001 yılında İstanbul Makpa’yı kurdu

2001 yılında Makpa’nın yeniden yapılanması çerçevesinde İstanbul Makpa’yı kuran Hakan Küçüker, o yıldan bugüne İstanbul Makpa olarak sektördeki faaliyetlerine devam ediyor.

Endüstriyel Mutfak Projesi denilince akla gelen şirket: Makpa İstanbul

İstanbul Makpa, endüstriyel mutfak projesi alanında sektörün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Kuruluşundan buyana endüstriyel mutfak proje ve taahhüt işlerine odaklanan şirketin bu alanda kayda değer bir başarısı var.

Endüstriyel mutfak projelerinin, mimari ile gastronomi teknolojisinin uyumunu sağlayan ekstrem bir uzmanlık dalı olduğunu ifade eden Hakan Küçüker, bu alanda dünya çapında hizmet veren ve uluslararası otel gruplarının danışmanlığını yapan bir şirket olduklarının altını çiziyor.

 

Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49