Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/bilge-mutfak-mutfak-expre_e73c.jpg

Bilge Mutfak, “Mutfak Express” ile geleceğe hazırlanıyor

26.04.2021 12:39:05

Endüstriyel mutfak sektörünün geleceğinin “e-ticaret, depo ve lojistik” üçgeninde şekilleneceğini ileri süren Bilge Mutfak Genel Müdürü Yiğit Denizer, yeni yatırımları www.mutfakexpress.com ile geleceğe hazırlandıklarını söylüyor. 

Pandeminin ekonomik hayatta yarattığı belirsizlikler, kimi şirketlerde konservatif savunma mekanizmaları geliştirirken kimilerinde de durup, daha ileri bakabilme fırsatı yaratıyor. Endüstriyel mutfak sektörünün önde gelen şirketlerinden Bilge Mutfak, ikinci kategoriye giren şirketlerden. 

Bugünlerde Bilge Mutfak’ta hummalı bir çalışma yaşanıyor…

Denizer Ailesi’nin ikinci kuşağından Yiğit Denizer’in yönetimi devralmasıyla başlayan süreç, günümüzün moda deyimiyle “dijital dönüşüm” gibi görünse de aslında şirketin gelecek 20 yılının dizayn edildiği stratejik bir çalışma. 

Şirketin “yeni patronu” Yiğit Denizer, ulaşmayı hedefledikleri iş modelini gereklilik haline getiren koşulları şöyle anlatıyor: “Artık yaptığımız satışın yüzde 90’nında müşteriyle yüz yüze gelmiyoruz. Şehrin merkezinde altı katlı ‘showroom’umuz olmasına rağmen, genel satış grafiğimiz artarken perakende satışımız her geçen yıl azalıyor. Yakın bir gelecekte büyük metrekarelere yayılan showroom realitesinin endüstriyel mutfak sektöründe sona ereceğini düşünüyorum. Sektörün e-ticaret, depo ve lojistik üçgeninde yeniden şekilleneceğine inanıyorum.”


“Depolama ve lojistikte çok iyiyiz”

Depolama ve lojistik açısından ciddi bir deneyime sahip olduklarının altını çizen Yiğit Denizer, bu know-how’ın oluşmasında uzun yıllardır tedarikçisi oldukları uluslararası yemek üreticileriyle çalışmanın etkili olduğunu söylüyor. 

Eksik kaldıkları tek alan olan e-ticarette ise ciddi bir yapılanma içine olduklarını açıklayan Yiğit Denizer, yeni markaları Mutfak Express ile sektörde birçok ilki gerçekleştireceklerini belirterek şunları anlatı: “Sektörümüzde e-ticaret alanındaki asıl potansiyelin Anadolu’daki kentlerde olduğunu düşünüyorum. İlk siparişlerimiz de oralardan geldi. İstanbul’da otururken ulaşamadığımız çok büyük bir pazar var. E-ticaret kanalları sayesinde o pazarlara daha kolay ulaşabildiğimizi, yaşadığımız pratikle görmüş olduk. Biz Mutfak Express ile 10-15 yıl sonrasının yatırımını gerçekleştiriyoruz aslında. Bundan 5 yıl sonra herkes e-ticaret kanallarında olacak ama o zamana kadar işin altını doldurarak yol alan şirketler daha avantajlı hale gelmiş olacak.”


Benzer Haberler

Paket mutfak nedir?

Paket mutfak nedir?

2.06.2021 16:01:49